Aktualności

03.02.2014
  Koncert w ramach akcji „Mam Haka na Raka” w Galerii Piastów   W najbliższy wtorek, 4 lutego br. w godz. 16:00-18:00, w Galerii Piastów, odbędzie się niezwykły koncert charytatywny, organizowany w ramach VII edycji ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Mam Haka na Raka”. Pomysłodawcą koncertu są uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznego, którzy przy wsparciu dyrekcji szkoły oraz nauczycieli, kolejny raz włączyli się w ogólnopolska akcję promującą postawy prozdrowotne i badania profilaktyczne. Galeria Piastów, która już po raz drugi wspiera inicjatywę uczniów, jest jednym z partnerów wydarzenia. Podczas występu w Galerii Piastów zagrają: Zespół "RESPEKT" i "Black Time System”, a także Michał Brzeziński, Karina Magiera i Łukasz Parlicki, Nikola Warda oraz Paulina Wojtaszewska z zespołem. W trakcie koncertu na terenie centrum, zostanie również przeprowadzona zbiórka podpisów pod deklaracją „Zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego”. – Jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tak szczytnej akcji. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców Legnicy do regularnych badań oraz poszerzenie ich wiedzy o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą choroby nowotworowe. Nie wahaliśmy się, gdy z propozycją organizacji koncertu charytatywnego w Galerii Piastów zgłosili się do nas uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Legnicy. Bardzo chętnie wspieramy inicjatywy, które maja na celu promocję zdrowia  – mówi Paweł Białek, dyrektor Galerii Piastów. „Mam Haka na Raka” to ogólnopolski program dla Młodzieży, którego ideą jest zaangażowanie młodych ludzi do kształtowania postaw dorosłych Polaków, szerzenie informacji na temat chorób nowotworowych oraz promowanie regularnych badań profilaktycznych. Tegoroczna edycja kampanii poświęcona jest nowotworowi układu chłonnego – „chłoniakowi”.      
31.01.2014
Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż od dnia 01.02.2014r w Galerii Piastów otwiera się Oddział Biura Podróży ITAKA.
19.01.2014
Tajemnicze sposoby parzenia kawy i inne sekrety, zdradzane przez najlepszych baristów, będzie można poznać w niedzielę (26 stycznia) w Galerii Piastów. Atrakcją Barist Day będą też warsztaty dla klientów i niezliczone degustacje.Barist Day zacznie się o godz. 14 w niedzielę. Potrwa 4 godziny. Przez ten czas klienci galerii będą mieć okazję nie tylko, by spróbować gatunków kaw z całego świata, ale też obejrzeć nietypowe metody ich parzenia, takie jak chemex, drip czy syfon oraz efektowne pokazy baristów. Przy specjalnych barach pełnych ekspresów, różnych gatunków kawy oraz rozmaitych smakowych dodatków bariści dadzą prawdziwe show.– Na ostateczny smak kawy ma wpływ zarówno jej gatunek, jak i sposób przygotowania napoju oraz rozmaite dodatki. Profesjonalne parzenie kawy zazwyczaj wygląda inaczej niż to, które znamy i praktykujemy w naszych domach. Warto przyjść i nauczyć się czegoś nowego – mówi Marcin Michalik, utytułowany barista, który będzie gwiazdą kawowego show. Marcin jest sędzią ogólnopolskich zawodów baristów, a jego specjalnością jest sztuka latte art oraz łączenie kawy z dobrym alkoholem. Jako trener baristów pracuje już od czterech lat. Jego osiągnięcia trenerskie to między innymi vice Mistrz Polski Latte Art 2009 oraz vice Mistrz Polski Coffee In Good Spirit 2009.Ekspert opowie m.in. o nowoczesnych trendach w parzeniu i piciu kawy, m.in. na przykładzie Skandynawii oraz Włoch.W Barist Day wezmą udział specjaliści z takich marek jak Tchibo i Colours of coffee, a spróbować będzie można ogromnej ilości gatunków kaw, w tym najdroższej kawy na świecie - Kopi Luwak.
10.01.2014
Występy artystyczne młodych legniczan, koncert Marcina Wyrostka, a pomiędzy nimi licytacje – tak będzie wyglądała niedziela w Galerii Piastów, która włącza się do pomocy w charytatywnej akcji Jurka Owsiaka To będzie już 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W charytatywną akcję włącza się po raz kolejny również Galeria Piastów. W niedzielę 12 stycznia już o godz.15.00 na scenie w galerii wystąpi chór dziecięcy ze szkoły nr 16 i Legnickiego Centrum Kultury. Około 15.20 prowadzący (aktorzy z teatru im. Modrzejewskiej) przedstawią przedmioty wystawione na licytację, po czym swoje występu rozpoczną soliści i zespoły z Młodzieżowego Centrum Kultury. Tego dnia wystąpią jeszcze: zespół break dance „Bessali”, Zespół Pieśni i Tańca „Legnica”, Studio Artystyczne „FAME” oraz Nikola Warda, wokalistka i uczestniczka „Bitwy na głosy”, „Mam talent” oraz „Szansy na sukces”. Przez cały dzień po galerii będą krążyć wolontariusze WOŚP, zbierając datki do puszek i obdarowując darczyńców charakterystycznymi, naklejanymi serduszkami. O 19.00 zagra Marcin Wyrostek z zespołem, a godzinę później ogólnopolską akcję pomocy zwieńczy tradycyjne „światełko do nieba”. Na zakończenie akcji o godz. 20.00 przed Galerią Piastów odbędzie się występ teatru ognia oraz niezwykły pokaz fajerwerków.
27.12.2013
Gdy opadną już świąteczne emocje, a w sklepach znikną ogromne kolejki, warto wybrać się na zakupyCopyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress