Aktualności

04.06.2019
Już 8 czerwca od godziny 16:00 zapraszamy do Galerii Piastów na wyjątkowe wydarzenie, którego gośćmi będą aktorzy Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, oraz bestsellerowy pisarz, Jakub Żulczyk – autor głośnej powieści „Ślepnąc od świateł”, oraz scenarzysta serialu „Belfer”.   W ramach ŚWIĘTA KSIĄŻKI poza książkami do wygrania, przygotowano dwa główne punkty programu.   O godzinie 16:00 odbędzie się odczyt słuchowiska pt’ „Niedźwiedź prawie polarny” w brawurowej interpretacji aktorów z legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Reżyserką projektu jest aktorka teatralna i dubbingowa, Zuza Motorniuk.   Oficjalnie słuchowisko opowiadające o niedźwiedziu brunatnym, który zaczyna siwieć od nadmiaru stresu, miało premierę w zeszłym roku, a sam audiobook jest dostępny na własność dla wszystkich ludzi dobrej woli przekazujących dowolną kwotę na rzecz, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.   Z okazji ŚWIĘTA KSIĄŻKI twórcy i aktorzy po raz pierwszy zaprezentują tekst na żywo! Obsada: Zuza Motorniuk, Małgorzata Urbańska, Katarzyna Dworak-Wolak, Magda Biegańska, Anita Poddębniak, Magda Skiba, Mateusz Krzyk, Robert Gulaczyk, Bogdan Grzeszczak, Paweł Wolak, Albert Pyśk, Bartosz Bulanda, Przemek Corso.   O godzinie 17:30 na finał wydarzenia odbędzie się natomiast spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem - prozaikiem i scenarzystą. Autorem bestsellerowej powieści "Ślepnąc od świateł", która sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy oraz współscenarzystą serialu HBO na jej podstawie, który okazał się być największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat.   Żulczyk zadebiutował w 2006 roku powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”, a w 2008 wydał „Radio Armageddon”, zaadaptowany w 2014 roku na scenę Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Pomysłodawca, współautor i współscenarzysta serialowego hitu "Belfer" (Canal Plus). W 2017 roku ukazała się jego powieść "Wzgórze psów", za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur.   Spotkanie autorskie będzie miało charakter otwarty, a każdy kto się na nim pojawi będzie mógł otrzymać autograf autora.   Patronat spotkania MBP Legnica. ZAPRASZAMY!  
28.05.2019
Już w sobotę 1 czerwca od godziny12:00 zapraszamy do Galerii Piastów na wyjątykowe obchody Dnia Dziecka! Dla najmłodszych moc atrakcji w tym warsztaty, animacje, gry, zabawy i konkursy! Nie możecie tego przegapić! Program na sobotę przewiduje obchody jubileuszowe Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w tym wystawę, loterię fantową i konkursy z nagrodami. Dodatkowo animacje z Ochotniczymi Hufcami Pracy i Parkiem Rozrywki Play City, który będzie przeprowadzać specvjalny konkurs w którym do wygrania będą klocki LEGO, Strefa Gier Planszowych na małym patio z firmą Profesja, Warsztaty Dogoterapii z dr Małgorzatą Buchlą, a także wspólne przygotowanie oprawy meczowej z Ośrodkiem „Kibice Razem”. Strefa Piłkarzyków, warsztaty biżuteryjne z Galerią Sztuki, oraz warsztaty sadzenia roślin pod nazwą „Dzieciaki Sadzeniaki” przeprowadzane przez sklep LEROY MERLIN.   Dodatkowym elementem dostępnym bezpłatnie dla wszystkich dzieci będą dmuchańce ustawione na placu Meisslera przed Galerią Piastów, oraz pokazy Policji, oraz akcja „Żonkil Nadziei” - na rzecz oddziału medycyny paliatywnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy w ramach którego będzie odbywać się otwarta zbiórka pieniędzy oraz bezpłatne pomiary ciśnienia i cukru we krwi.   Galeria Piastów o godzinie 15:00 włącza się również w specjalny korowód miejski!  
20.05.2019
Już w najbliższy weekend 25 i 26 maja od godziny 10:00 zapraszamy wszystkich pasjonatów gier komputerowych na duże patio Galerii Piastów! Dostępne dla zainteresowanych będzie 6 stanowisk z retro konsolami i komputerami, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił, a także zmierzyć się w turniejach i wysłuchać ciekawych prelekcji.   Retro Granie to wyjątkowa impreza, której organizatorem jest Laboratorium Retro Komputerów i Gier, które powstało w lutym br, na bazie prywatnej kolekcji Piotra Stachury i przy współpracy Fundacji Teatr Avatar. Dla odwiedzających będą dostępne następujące konsole i komputery: Atari 2600, SNES, Sega Master System z pistoletem, Komputer Atari 65XEt, Komputer Commodore 64, oraz Odysey, czyli gratka dla kolekcjonerów, prawdziwa konsola pierwszej generacji.    Dodatkowo odbędą się dwa turnieje w  River Raid, oraz w strzelanie na Sedze.   Codzienna działalność Laboratorium skupia się na praktycznym prezentowaniu historii komputerów i gier wideo dzieciom i młodzieży szkolnej oraz wspieraniu kultury nerdów.  
02.05.2019
Srebro w Galerii Piastów – warsztaty w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO Już w sobotę 11 maja od godziny 13:00 do 17:00 zapraszamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach biżuteryjnych organizowanych w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO.   Organizatorem wydarzenia jest Galeria Sztuki w Legnicy, która wraz z Galerią Piastów zapewniła wszystkim zainteresowanym harmonogram pełen bezpłatnych atrakcji, a także możliwość wygrania drobnych upominków m.in. biletów do kina Helios i zaproszeń do Parku Rozrywki Play City.   Program wydarzenia od 13.00 – warsztaty biżuteryjne (kolczyki, naszyjniki i bransoletki, filcowe broszki dla najmłodszych, eko-zawieszki oraz lusterka i przypinki z własnym projektem) 15.00 - Biżu&Beauty – prezentacja i warsztat (5 kroków dobrej stylizacji, twój typ urody a paleta kolorów, sekret udanych dodatków), 16.00 – rozstrzygnięcie otwartego konkursu na najlepszą stylizację z biżuterią w roli głównej, 16.30 – pokaz mody – stylizacje marek odzieżowych z Galerii Piastów oraz nowoczesnej biżuterii z kolekcji Galerii Sztuki w Legnicy.   Zapraszamy  
18.04.2019
Zapraszamy w dniach 25-27 kwietnia do Perfumerii Douglas na indywidualne konsultacje pielęgnacyjne z markami Clarins, Sensai, Lancome i Douglas.  Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress