Aktualności

12.12.2018
Już w najbliższy weekend 15 i 16 grudnia br. w Galerii Piastów od godziny 10:00 do 18:00, jak co roku magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia wykreują zespoły ludowe i folklorystyczne, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i rękodzielnicy. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”. Wystawcy zaprezentują błyszczące, kolorowe dekoracje świąteczne, potrawy i ciasta. Będzie to niepowtarzalna okazja do nabycia świątecznych upominków, szczególnie tych, które oferują lokalni rzemieślnicy, a wśród nich: ceramika, rzeźby i różnego rodzaju ozdoby choinkowe oraz potrawy na wigilijny stół. Dodatkowo 16 grudnia o godzinie 18:00 na dużym patio odbędzie się finał warsztatów GOSPEL prowadzonych przez Łukasza Łopacińskiego, a które organizuje Centrum Edukacji Fisher. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego zaprezentuje się: Stowarzyszenie Kraina Łęgów Odrzańskich, Towarzystwo Przyjaciół Legnicy Pro Legnica – Sekcja Rękodzieło Sposób Na Nudę, Zespół Czernianki i Sołectwo Czarna, Zespół Cichowodzianie, Zespół Cicha Woda z Udanina, Zespół Wiadrowanie, Zespół Kukułeczki, Koło Gospodyń Wiejskich Stanisławów, Zespół Złota Leszczyna, Zespół Przyjaciółki, Rękodzieło LILI ART, Zespół Albinki, DPS Legnickie Pole – warsztaty terapii zajęciowej, Bexa Lubin, Sekcja Kreatywna – Złote Ręce, Zespół Fudżijamki, Zespół Karkonosze, Zespół Echo. Serdecznie zapraszamy!
04.12.2018
Już 6 grudnia od godziny 16:00 zapraszamy na Mikołajki w Galerii Piastów! W planach wielkie warsztaty dekorowania świątecznych pierniczków z Pracownią Cukier Puder, wizyta świętego Mikołaja, oraz moc dobrej zabawy z zespołem „Centrum Uśmiechu”!   Cała impreza, organizowana ze wsparciem Parku Rozrywki Play City, odbędzie się na drugim piętrze Galerii Piastów (obok ścianki wspinaczkowej).   Dodatkowo przewidziano stanowisko skręcania balonów, malowania buziek i watę cukrową dla wszystkich zainteresowanych!   Wstęp bezpłatny.  
20.11.2018
Już w najbliższy piątek zapraszamy do Galerii Piastów na najbardziej korzystne zakupy w roku! Znana już na świecie akcja rabatowa – black friday, czyli czarny piątek - to prawdziwa okazja do zakupowego szaleństwa. Sezon przedświąteczny może dla wielu skończyć się gorączką, a podczas czarnopiątkowych wyprzedaży rabaty i zniżki sięgające nawet kilkudziesięciu procent, na pewno okażą się skutecznym lekarstwem.   Obserwujcie profil Galerii Piastów na facebooku, oraz stronę internetową www.galeriapiastow.pl, gdyż to właśnie tam w piątek rano zostaną opublikowane informacje dla wszystkich łowców korzystnych zakupów. O zniżkach i czarnopiątkowej ofercie dowiecie się również z plakatów na witrynach sklepów biorących udział w akcji.      
10.10.2018
Już w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich Państwa do Galerii Piastów na kolejną edycję Festiwalu Legnickich Organizacji Pozarządowych! Jest to forum prezentacji inicjatyw i organizacji biorących w nim udział. Gwiazdami wydarzenia będzie Dawid Krzyk, oraz zespół Vanilla Shake!   Festiwalowi od lat przyświeca idea wymiany doświadczeń i rozwoju współpracy organizacji pożytku publicznego, których w Legnicy zarejestrowanych jest około 300. W programie m.in.: flop parada, uroczyste otwarcie, oraz prezentacje Jaworskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, Legnickiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół z Zespołem Downa „Otwórz serce”, Stowarzyszenia Pasjonatów Języka Niemieckiego „Germanica”, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Nadzieja”, Stowarzyszenia „Wiosna” i projektu „Szlachetna paczka”, Stowarzyszenia na rzecz dzieci i osób z upośledzeniem umysłowym i ruchowym „Persona”, Legnickich Morsów, Stowarzyszenia Weteranów Pracy, Stowarzyszenia „Ziemia legnicka”, Towarzystwa Miłośników Legnicy PRO LEGNICA, Sekcji Kreatywnej „Złote ręce”, Stowarzyszenia od serca „Faustynka”, Fundacji „Tu i teraz”, Stowarzyszenia Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.   Start godzina 12:00.  
05.10.2018
Tegoroczne, magiczne urodziny Galerii Piastów będą trwały, aż sześć dni! Przez pierwsze pięć, każdy z zainteresowanych będzie mógł poczuć się jak Harry Potter i wraz z bliskimi odbyć naukę w szkole magii. Szósty dzień to huczne świętowanie – koncert Sławomira i pokaz sztucznych ogni!     Od piątku 19 października do wtorku 23 października w godz. od 12:00 -18:00 na dużym patio Galerii Piastów przeniesiemy się do świata ruchomych obrazów, magicznych sów, strasznych pająków i alchemicznych atrybutów. Każde dziecko będzie mogło poczuć się jak czarodziej dzięki magicznej różdżce, którą otrzyma w naszej Szkole Magii i Iluzji. Odkryje w sobie czarodziejską moc po wypiciu eliksiru, który zostanie przygotowany specjalnie dla niego przez alchemika.   Zapraszamy wszystkie dzieci, wraz z rodzinami, które fascynują się magicznym światem przedstawionym w książkach o Harrym oraz te, które choć przez chwilę chcą poczuć się czarodziejem, do wzięcia udziału w magicznej zabawie.   W weekend do wygrania będą zestawy książek o przygodach znanego czarodzieja! Na finał 24 października w środę o godzinie 17:30 zapraszamy na koncert niekwestionowanej polskiej mega gwiazdy, Sławomira! To twórca nowego gatunku muzycznego Rock Polo czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. Swoją karierę muzyczną i warsztat szlifował w Nowym Jorku, w Watermill Center (Long Island USA) pod okiem Roberta Wilsona. Jednocześnie dorabiał u kolegi w firmie windykacyjnej „Maczeta” oraz dawał koncerty dla kierowców trucków, wśród których zyskał ogromną popularność.   Po powrocie do Polski w życiu Sławomira nastąpił jasny podział. Żona zabiera mu wszystkie pieniądze - on zbiera popularność. Gwiazda Rock Polo koncertuje wraz z Kajrą i zespołem „Trzymamy się Zapały”, którzy tworzą czołowi muzycy z Warszawy. Koncerty to wielkie show, a widownia bardzo docenia to, że zespół gra zawsze na żywo. Jedno jest pewne! Kiedy Sławomir wchodzi na scenę dzieje się prawdziwa, najprawdziwsza magia!   Przekonajcie się sami! Po koncercie zapraszamy na zaczarowany pokaz sztucznych ogni!   UWAGA: dla najlepszego sobowtóra Sławomira, który pojawi się w dniu koncertu w Galerii Piastów przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości okrągłego tysiąca złotych! Tylko czy znajdzie się odważny?Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress