Aktualności

30.03.2015
Przyjdź do Galerii Piastów i spotkaj się z rycerzami. To będzie prawdziwie historyczny weekend. Już 12 kwietnia klienci galerii będą mogli przenieść się w czasy średniowiecznych walk i tańców. A wszystko po to, by upamiętnić rocznicę bitwy pod Legnicą i poznać tajemnice wieków średnich. Bitwa pod Legnicą rozegrała się 9 kwietnia 1241 i była jednym  z najważniejszych rycerskich starć w polskiej historii. W sobotę, 11 kwietnia, w patio Galerii Piastów zostanie otwarta tygodniowa wystawa ze sprzętem rodem z zamierzchłych czasów. W historycznym, dwumasztowym namiocie będzie można zobaczyć prastare łóżko, drewniane i wiklinowe skrzynie, stoły, ławki i inne  przedmioty codziennego użytku z dawnych czasów. Na stanowisku z rycerskim uzbrojeniem będzie można obejrzeć i przymierzyć hełmy, tarcze, kolczugi i inne elementy zbroi i wyposażenia. W takim ekwipunku będzie można sfotografować się na tle scenografii ze średniowiecznym zamkiem w tle. Na wydzielonym placu w ciągu dnia będą też trwały walki na bezpieczne miecze. Tego dnia w Galerii Piastów nie zabraknie również i innych stanowisk, pokazujących codzienność  średniowiecza. Na stanowisku garncarskim przy pomocy rzemieślników będziemy mogli zobaczyć, jak  dawniej wyrabiano naczynia. Będzie też okazja zobaczenia, jak powstawały materiały, m.in. na krośnie pionowym oraz jak wybijano monety czy czerpano papier. Ludzie o mocnych nerwach z pewnością pójdą zobaczyć stanowisko kata oraz przeróżne narzędzia tortur, które jeszcze kilkaset lat temu były w powszechnym użyciu. Miłośnicy rycerstwa będą tego dnia zachwyceni, ponieważ na terenie galerii zostaną rozegrane inscenizacje dwóch walk zbrojnych. Dzieci natomiast na pewno zainteresują dawne tańce, stroje i animatorzy, którzy będą uczyć najmłodszych fechtunku lub np. karmienia smoków. Zapraszamy do Galerii Piastów w niedzielę, 12 kwietnia. Początek rycerskiej niedzieli o godz. 13.00        
18.03.2015
Już 28 marca od godziny 13:00 zapraszamy do Galerii Piastów na drugą edycję Mistrzostw we Fryzjerstwie! Konkurs w dwóch kategoriach, prezentacje, pokazy dj'skie, oraz goście specjalni: Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt – znani z programu Ostre Cięcie. Za oprawę muzyczną odpowiada DJ Matt Kowalsky z zespołu Future Folk. Bądźcie razem z nami!   Podczas Fryzjeriady zarówno uczniowie, jak i profesjonalni fryzjerzy wezmą udział w konkursie składającym się z dwóch kategorii: świat bajek, oraz świat filmu. Ponadto na scenie odbędą się pokazy mody, pokazy DJ'skie, pokazy tańca i wiele więcej.   Fryzjeriada ma na celu podniesienie atrakcyjności szkolenia zawodowego poprzez promowanie nowoczesnych trendów we fryzjerstwie i stymulowanie do kreatywności. Celem konkursu jest również aktywizacja uczniów do samodzielnego projektowania fryzury, całego wizerunku modela oraz rozwijanie kreatywności poprzez uczestnictwo w pokazach fryzjerskich.   Fryzjeriada jest współorganizowana przez Galerię Piastów, markę REVLON Professional, CKZiU Legnica, oraz Loreit Styl REVLON Professional pod patronatem Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy, a oficjalnym partnerem został salon PAWO w Galerii Piastów.   Dodatkowo podczas imprezy pojawią się wystawcy: Sweet Coco Designe, Pan Tadeusz - salon mody ślubnej, Fujifilm, Kwiaciarnia "Bogutka", Salon Briju – biżuteria, Szkoła tańca Step in - państwo Krzyżanowscy z Prochowic, Douglas, Salon Józefki.  
16.03.2015
Drodzy Czekoladomaniacy, Choice poszukuje inspiracji na nowy smak pralinki! Puśćcie wodze fantazji, twórzcie niepowtarzalne kompozycje i podrzucajcie swoje propozycje pod postem konkursowym dostępnym pod adresem http://on.fb.me/1Gd6ZsP. Najlepszy przepis ma szansę zagościć na stałe w menu! Pełny regulamin akcji znajdziecie na www.choice.pl/pl/promocje.html
16.03.2015
Zasady są bardzo proste. W kilku słowach napisz jakie wydarzenie organizowane w Galerii Piastów podobało ci się najbardziej, a najbardziej inspirującą odpowiedź nagrodzimy voucherem o wartości 1200 złotych do zrealizowania na kompleksowe badania w Przychodni Miedziowego Centrum Zdrowa na ulicy Okrzei 14/A!   Czekamy na Twoją opinią! Swoje odpowiedzi przesyłajcie na adres: info@galeriapiastow.pl z dopiskiem KONKURS ZADBAJ O ZDROWIE do dnia 17 kwietnia 2015 roku.
12.03.2015
Sprandi to nowa marka obuwia sportowego dostępna w salonach CCC. Sprandi to obuwie przeznaczone dla każdego, zarówno dla ludzi którzy aktywnie spędzają swój wolny czas, jaki i dla tych, którzy każdego dnia chcą się czuć wygodnie. Jest to obuwie sportowe o charakterze specjalistyczno-sportowym: do biegania, tenisa, na siłownię, fitness, jak i casualnym: do pracy, do szkoły, słowem –na co dzień. Sprandi to obuwie sportowe, lecz ciągle wpisujące się w trendy modowe. Nowa linia obejmuje obuwie damskie, męskie oraz dziecięce. Zapraszamy do salonów po najnowsze modele kultowej marki Sprandi.Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress