Aktualności

16.06.2016
Już 24 czerwca – w ostatni dzień roku szkolnego – Galeria Piastów zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy zapracowali na czerwony pasek na świadectwie, po odbiór drobnych upominków. - W zeszłym roku akcja cieszyła się ogromnym zainteresowanie wśród uczniów. Miło nam,  że możemy zorganizować ją ponownie – mówi dyrektorka CH Galeria Piastów Elżbieta Sobolewska. - We współpracy z kawiarnią Choice i restauracją Efez przygotowaliśmy specjalne pakiety które będą do odbioru w dużym patio Galerii po okazaniu świadectwa z czerwonym paskiem. Tak samo jak w zeszłym roku mamy 150 takich wyjątkowych pakietów. Zapraszamy! Uwaga! Ilość prezentów ograniczona! Start godzina 12:00 / Duże patio Galerii Piastów  
07.06.2016
Już w niedzielę 12 czerwca o godzinie 13:00 w Galerii Piastów odbędzie się pierwszy otwarty test z wiedzy o historii miasta. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości tysiąca złotych. Test został podzielony na sześć bloków tematycznych po 15 pytań w każdym (łącznie 90 pytań). Każdy z bloków rozplanowany jest czasowo na 15 minut, a po nim 10 minut przerwy na sprawdzenie. W tym czasie odbędą się dodatkowe konkursy oraz występy artystów ze szkoły FameART. Swoje wiadomości na temat Legnicy może sprawdzić każdy kto czuje się na siłach. Wystarczy pojawić się w Galerii Piastów. O godzinie 13:00. Zwycięzcą „Wielkiego Testu Historycznego” będzie uczestnik, który zdobędzie największą ilość punktów we wszystkich blokach tematycznych. Test przygotowany został przez portal Liegnitz.pl. Poprowadzą go Bartłomiej Rodak oraz Marcin Makuch - autor książki „Sekrety Legnicy”.  
12.05.2016
Już w niedzielę 22 maja od godziny 14:30 zapraszamy wszystkich Państwa do Galerii Piastów! Z okazji Dnia Matki organizatorzy przygotowali dla Państwa masę atrakcji, a niedzielną gwiazdą spotkania będzie Jacek Stachursky i jego Stachursky Dance Project!   Zbliżający się Dzień Matki to czas refleksji, ale również czas dobrej zabawy! Właśnie z tego założenia wyszli przedstawiciele Galerii Piastów zapraszając do Legnicy Jacka Stachurskyego! W programie: konkursy multimedialne, specjalny program muzyczny, występy przedszkolaków dla swoich mam, a na finał: Stachursky Dance Project!   Jacek Stachursky w dotychczasowej karierze wydał 9 płyt, które odniosły komercyjny sukces. Każda jego kolejna płyta to ogromna dawka przebojowej muzyki z ogromnym bagażem osobistych przeżyć. Artysta ma na swoim koncie takie przeboje jak: „Z każdym twym oddechem”, „Zostańmy razem, „Typ niepokorny” i wiele więcej.   Zapraszamy do Galerii Piastów na muzyczną podróż po największych hitach Stachursky’ego.   22 maja / NIEDZIELA / start 14:30  
05.05.2016
Już 6 maja w 36 kinach sieci Helios w całej Polsce, noc jednego z najważniejszych bohaterów drużyny Avengers – Kapitana Ameryka! Zagramy wszystkie trzy części serii, rozpoczynając od „Pierwszego starcia” przez „Zimowego żołnierza”, aż po premierową „Wojnę bohaterów”. Czeka nas niezwykła przygoda pełna świetnego humoru, oszałamiających efektów specjalnych i emocji jakich dostarczyć może tylko ekipa Avengers. Jesteśmy przekonani, że taka dawka szalonej akcji nie pozwoli Wam zasnąć jeszcze długo po powrocie do domu. Do każdego biletu w kasie kina dołączony będzie kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju w kubku (Pepsi, Mirinda, 7up, Ice Tea) sprzedawanego w barze kina Helios. Kupon jest ważny tylko w czasie maratonu. Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej. Zapraszamy!
13.04.2016
Już 24 kwietnia zapraszamy wszystkich Państwa na pierwszy Festiwal Piosenki Filmowej którego finał odbędzie się o godzinie 14:00 w legnickiej Galerii Piastów. Do udziału w imprezie zakwalifikowało się 25 osób z regionu. Będą one miały za zadanie zaprezentować swoje wersje znanych muzycznych hitów znanych ze srebrnego ekranu. Łączna pula nagród dla uczestników to 2000 PLN   Podczas Festiwalu po Galerii Piastów przechadzać się będą animatorzy z Teatru "CAMEO", działającym w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy, z którymi będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dodatkowo oprócz finalistów na scenie pojawi się tajemnicze wokalne trio, oraz młoda zdolna wokalistka ze Studia Artystycznego Fame -Matylda Czinar, a także śpiewaczka operowa Magdalena Marchewka.   Dla widzów przewidziano liczne konkursy i quizy dotyczące wiedzy filmowej.   WSTĘP BEZPŁATNY   Dodatkowe informacje: JURORZY: SŁAWOMIR SZUDROWICZ – muzyk, aranżer, kompozytor, autor muzyki oraz współzałożyciel zespołów: AMELIA, KTO TO, CENTRUM UŚMIECHU, SZU SZU SZU, PHOTONY. Autor muzyki do filmu "PRAWDZIWA HISTORIA KOTA W BUTACH" MICHALINA MARUNIAK – sama mówi o sobie, że "mieszka na wsi" :D Wokalistka, przez 6 lat brała udział w trasie LATA Z RADIEM i CENTRUM UŚMIECHU jako Jagódka. Jej utwór "DO CHLEBA KMINEK" znalazł się na 1. miejscu Niezależnej Listy Radia "Wiktoria". Kobiecy pierwiastek w zespole PHOTONY. Najbliższy jej sercu jest projekt muzyczny KMINEK . ANNA CZERSKA – absolwentka Akademi Muzycznej w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim. Współpracowała  z Teatrem Wielkim w Łodzi, brała udział w Europejskim Tourne "Gala Weber". Producentka muzyczna, współpracuje z Tomkiem Lubertem . Jest długoletnim i doświadczonym pedagogiem oraz wychowawcą wielu wokalistów, zdobywców czołowych miejsc na konkursach i festiwalach wokalnych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim , jej wychowankowie kontynuują naukę śpiewu na wyższych uczelniach muzycznych.   PROWADZĄCY FESTIWAL: NIKOLA TOMKÓW – uczennica V L.O. w Legnicy, laureatka konkursów: TEATR JEDNEGO AKTORA, PRZEGLĄD FORM TEATRALNYCH "MELPOMENA", zdobyła liczne wtróżnienia oraz nagrody na Okręgowych Konkursach Recytatorskich. W ten piątek 15.04. można ją zobaczyć w roli Tytanii w spektaklu "SEN NOCY LETNIEJ" – scena w Młodziezowym Centrum Kultury w Legnicy.   JAREK ZASOBNIAK – nauczyciel, organizator eventów dla dzieci i młodzieży, animator kultury, selekcjoner muzyczny z Zielonej Góry, który powrócił na ziemie odzyskane.  Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress