Aktualności

13.02.2015
Już w niedzielę 1 marca zapraszamy wszystkich spragnionych wiedzy i mocnych wrażeń do Planetarium w Galerii Piastów! Planetarium to przedewszystkim niezwykłe miejsce oraz unikalne narzędzie dydaktyczne wyposażone w najnowocześniejszy projektor, teleskopy i urządzenia.   Planetariumzabiera widzów w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu, odkrywa i wyjaśnia niesamowite zagadki Wszechświata. Seanse wzbogacone są grami i doświadczeniami, które pozwolą utrwalić przedstawiony uczestnikom materiał dostarczając niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Dzięki przenośnemu planetarium można z bliska zobaczyć planety, ich księżyce, odległe galaktyki, piękne mgławice oraz wiele innych ciekawych zjawisk występujących we Wszechświecie.   Dodatkowo najmłodszych uczestników zapraszamy do INTERAKTYWNEGO PLANETARIUM – jest to podróż rakietą przez układ słoneczny. W tym planetarium znajduje się symulator lotu rakietą, do którego dzieci wsiadają i lecą w niezapomnianą podróż w kosmos.   Poza częścią edukacyjną w Galerii Piastów obecni również będą animatorzy z którymi najmłodsi będą mogli malować wielkoformatowe kartonowe modele pojazdów kosmicznych.   Atrakcje będą dostępne dla klientów przez cały dzień!  
04.02.2015
Zapraszamy na Walentynkowy Weekend do Galerii Piastów. 14 lutego to profesjonalne sesje zdjęciowe dla zakochanych, gry oraz konkursy pod hasłem: pokaż nam swoją miłość! 15 lutego to to wielki finał. Koncert mega gwiazdy, zespołu LemON! W sobotę Galeria rozpoczyna działania eventowe na dużym patio od godziny 13:00 Spotkanie z romantyczną piosenką, udział w sesji zdjęciowej, a także seria konkursów skierowanych do zakochanych. Każdy z zainteresowanych będzie mógł przetestować swoją wiedzę z zakresu Walentynek, związków i uwielbianych przez wszystkich komedii romantycznych. Niedziela to wielki finał. Od godziny 15:00 na dużej scenie Galerii Piastów odbywać się będą przygotowania do koncertu zespołu LemON. Wręczenie głównych nagród w konkursach i koncert supportujący w wykonaniu Petera J. Bircha.
28.01.2015
Już w sobotę 7 lutego od godziny 14:00 zapraszamy do dużego Patio Galerii Piastów na święto pizzy! W planie między innymi spotkanie z włoska piosenką, warsztaty dla dzieci, zabawy z językiem włoskim, a także pizza okiem specjalistów i kucharzy.   DODATKOWO, jako nietypową niespodziankę Galeria Piastów przygotowała zawody kulturystów w jedzeniu PIEKIELNIE OSTREJ pizzy! Za przebieg piekielnej konkurencji odpowiedzialny jest Strong Man, Tyberiusz Kowalczyk. Czy żelazna muskulatura wygra z siłą mięśni? Musicie to zobaczyć!   To nie wszystko!   Zrób zakupy na terenie Galerii Piastów, weź udział w naszym konkursie "ZAKOCHANI W PIZZY", albo spróbuj szalonych smaków pizzy, rozpoznaj składniki  i wygrywaj nagrody!   Galeria Piastów, sobota 07.02.2015 , START: godzina 14:00   Patronat: Benvenuti In Italia
19.01.2015
Podczas feriowego weekendu 24 i 25 stycznia w dużym patio Galerii Piastów odbędzie się wystawa modelarstwa lotniczego zorganizowana przez Ośrodek Sekcji Modelarstwa Lotniczego Aeoroklubu Zagłebia Miedziowego w Lubinie. Zaprasamy wszystkich zainteresowanych! Dodatkowo na dużym patio stanie oryginalny szybowiec, a dla najmłodszych odbędą się warsztaty plastyczne przeprowadzone pod okiem znanej legnickiej artystki – Marty Grzesik!   Aeroklub Zagłębia Miedziowego - współorganizator wystawy - prowadzi teoretyczne i praktyczne szkolenia dla kandydatów na pilotów i pilotów. Na temat szkoleń można zapoznać się na stronie Aeroklubu: http://www.azetem.com/   Aeroklub Zagłębia Miedziowego posiada Licencje Klubu Sportowego Aeroklubu Polskiego w następujących dziedzinach sportu lotniczego: modelarstwo lotnicze i kosmiczne, sport szybowcowy oraz sport samolotowy. W Aeroklubie Zagłębia Miedziowego działają następujące sekcje specjalnościowe: Sekcja modelarska Sekcja szybowcowa Sekcja samolotowa Członkowie poszczególnych sekcji specjalnościowych posiadają również Licencje Sportowe AP i FAI.     Do Sekcji modelarskiej Aeroklubu Zagłębia Miedziowego należy:   Ośrodek Sekcji Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego – organizator wystawy modelarskiej ul.1-go Maja 14B, 59-300 Lubin Ośrodek Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Zagłębia Miedziowego skupia sympatyków modelarstwa lotniczego, którzy chcą wzbogacać swoją wiedzę i umiejętności z aerodynamiki oraz innych dziedzin nauki związanych z lotnictwem oraz uczestniczyć w rywalizacji sportowej na zawodach modelarskich. AZM posiada również licencję klubu sportowego Aeroklubu Polskiego dla dyscypliny sportowej: modelarstwo lotnicze i kosmiczne. Członkowie Sekcji Modelarskiej mogą ubiegać się o Licencje Sportowe AP i FAI. Członkowie Sekcji Modelarskiej uczestniczą w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach AP i FAI. Wśród modelarzy sekcji znajdują się wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy a nawet Mistrzostw Świata, którzy wspierają szkolenie młodych modelarzy. Sekcja obecnie popularyzuje między innymi następujące kategorie modelarskie: F1A modele szybowców swobodnie latające, F3K szybowce rc wyrzucane z ręki, F3P samoloty rc halowe z napędem elektrycznym, F3B szybowce rc z napędem elektrycznym, F3A makiety akrobacyjne, F3C modele śmigłowców, makiety AirCombat oraz inne szkoleniowe modele w tym swobodnie latające, szybowce rc i samoloty rc z napędem elektrycznym. Modelarze ośrodka są członkami Aeroklubu Zagłębia Miedziowego i trenują na lotnisku AZM w Lubinie.   Ośrodek Sekcji Modelarstwa Lotniczego Aeroklubu Zagłębia Miedziowego w Lubinie ul.1-go Maja 14B, 59-300 Lubin
15.01.2015
Już w sobotę 31 stycznia od godziny 14:00 zapraszamy wszystkich na duże patio Galerii Piastów. Na specjalnie przygotowanej scenie legnickie przedszkolaki wystąpią dla swoich babć i dziadków i jednocześnie zawalczą o cenne nagrody. Na finał ze specjalną dedykacją dla wszystkich seniorów wystąpi jeden z najstarszych działających polskich zespołów - TERCET EGZOTYCZNY.  Tego nie można przegapić! Tercet Egzotyczny to legendarny zespół wykonujący muzykę w stylu latynoamerykańskim. Wokalistką zespołu od 1963 roku jest Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Bądźcie tego wyjątkowego dnia razem z nami w Galerii Piastów i złóżcie życzenia swoim babciom i dziadkom i kibicujcie utalentowanym przedszkolakom.  Dla wszystkich zaproszonych gości i seniorów przewidziane są wygodne miejsca siedzące i dodatkowe niespodzianki!      Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress