Aktualności

21.11.2014
Pokazy słynnego iluzjonisty, spotkania z wróżką, lanie wosku oraz masa konkursów i zabaw czeka na klientów legnickiej Galerii Piastów, którzy przyjdą do centrum handlowego w andrzejkowy wieczór. Ostatnia niedziela listopada, czyli magiczne Andrzejki, będą w Galerii Piastów dniem pełnym tradycyjnych zabaw i konkursów. Już od godz.14.00 na klientów centrum będą czekać wróżki i wróżowie, którzy – bardziej lub mniej serio – zajrzą w przyszłość i opowiedzą o niej zainteresowanym. Będzie też tradycyjne lanie wosku przez klucz i odczytywanie przyszłości z kształtu jego cienia. Na jednym ze andrzejkowych stoisk na gości galerii będzie czekał Tajemniczy Pan z przepiękną, żywą papugą przepowiadającą przyszłość. Papuga po symbolicznej opłacie leci do pudełka z wróżbami (karteczkami) i dzióbkiem losuje jedną przepowiednię. Najmłodszych zachwyci też stanowisko z bajkowymi wróżkami. Za sprawą różdżki i po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia dzieci będą mogły wyczarować w pustej szkatule pełno karteczek z wróżbami. Z jednej z nich dowie się, jaki zawód może wykonywać w przyszłości. Będzie można też szansa sprawdzenia, jakie imię (damskie lub męskie) zawróci nam kiedyś w głowie. Wystarczy przebić szpilką ogromne serce z tysiącami imion i odczytać wróżbę. Dużo radości i zabawy czeka też dzieci na specjalnych warsztatach. Animatorzy pokażą na nich, na czym polega iluzja i jak robi się niektóre sztuczki. Każdy z adeptów warsztatów będzie w stanie po krótkim czasie za pomocą prostych trików wprawić w osłupienie wszystkich dorosłych. Największą atrakcją tego dnia będzie natomiast magiczny pokaz słynnego polskiego iluzjonisty, Marcina Muszyńskiego. Rozpocznie się o 16.30 i potrwa 1,5 godz. Warto to zobaczyć! Marcin Muszyński to artysta z ogromnym doświadczeniem scenicznym, tworzący wyjątkowe pokazy magii najwyższej klasy. Iluzje, jakimi podbił serca publiczności to m.in. lewitacja fortepianu wraz z pianistą i przecinanie człowieka na dwie części. W Galerii Piastów Marcin zaprezentuje m.in. lewitację modelki (koronowanej Miss) oraz przecięcie na pół iluzjonisty, którego nogi odjadą same na rowerze. I jeszcze jedna atrakcja: przez całe popołudnie w galerii będzie też lewitująca wiedźma, z którą będzie można wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Zapraszamy w andrzejkowy wieczór do Galerii Piastów!  
19.11.2014
Już w najbliższą sobotę w godzinach 10:00 – 18:00 przyjdź go Galerii Piastów i aktywnie pomagaj dzieciom! Skorzystaj z jednej z rowerków stacjonarnych na dużym patio i kręć z nami kilometry! Cel jest prosty: 1000 kilometrów! - które następnie w przeliczeniu na złotówki Galeria Piastów podaruje na rzecz Stowarzyszenia „PERSONA” zajmującego dziećmi i osobami z upośledzeniem ruchowym i umysłowym! Nie bądź obojętny i włącz się do naszej akcji. Wystarczy, że przyjdziesz, wsiądziesz na rowerek i wykręcisz z nami kilometry, które następnie będą sumowane z wynikami innych uczestników. Na cała akcję mamy aż 8 godzin, a cel jest na wyciągnięcie ręki. To oczywiście nie wszystko! W dniach 22 i 23 listopada skorzystaj z wyprzedaży i promocji w sklepach Galerii Piastów, zrób zakupy i skorzystaj z darmowego parkingu. Kilometry lecą, ceny spadają w Galerii Piastów!    POMÓŻMY WSPÓLNIE NIEPEŁNOSPRAWNYM DZIECIOM  
19.11.2014
Fizyka wcale nie jest trudna. Jest pasjonująca! Przekonaj się o tym, odwiedzając niezwykłe Eksperymentarium w legnickiej Galerii Piastów.   Po tajemnicach chemii i niezwykłych eksperymentach, które prezentowali naukowcy, czas na kolejną odsłonę Eksperymentarium – mobilnego projektu naukowego, będącego rozrywką dla całej rodziny. Tym razem uczeni wprowadzą gości Galerii Piastów w niezwykły świat fizyki. Jest tylko jeden warunek: zwiedzając Eksperymentarium fizyki należy wszystkiego dotknąć! Wśród atrakcji dostępnych dla gości będzie ponad 20 urządzeń́ interaktywnych, prezentujących dziesiątki zjawisk fizycznych. Zobaczymy m.in. słynną kołyskę Newtona, ilustrującą zasadę zachowania energii, a także karuzelę prezentującą siłę dośrodkową. Dzięki stołowi z piłkarzykami i labiryntem zrozumiemy zasady magnetyzmu, a wyścig kulek opisany w prosty sposób pozwoli bez trudu zrozumieć zasady kinetyki. Poza tym staniemy oko w oko ze złudzeniami optycznymi, niezwykłą karuzelę, peryskopami i usłyszymy niecodzienną symfonię dźwięków. Naukowcy wyjaśnią również, jak działają i do czego można zastosować urządzenia magnetyczne, krzywe zwierciadła i lustra nieskończoności, maszyny proste i wiele innych wynalazków. Eksperymentarium zacznie się o godz. 13.00 i potrwa do 19.00. Zajęcia będą prowadzone zarówno w formie pokazów, jak i warsztatów, do których klienci galerii będą mogli dołączyć w każdej chwili. Serdecznie zapraszamy do odkrywania tajemnic fizyki w Galerii Piastów!  
27.10.2014
Podczas minionych, 8 urodzin Galerii Piastów planowaliśmy przeprowadzić finał akcji promocyjnej „Radosne Zakupy”. W wyniku problemów technicznych nie udało nam się wczoraj ogłosić - o wyznaczonej w regulaminie godzinie - listy osób nagrodzonych w konkursie. Nie oznacza to, iż zwycięzcy nie otrzymają nagród.   Listę laureatów opublikujemy do dnia 31.10.2014 na stronie www. Galerii Piastów, w zakładce konkursy. Tym samym wydłużamy termin odbioru wygranych do 30 listopada 2014 roku. Odbiór nagród rzeczowych będzie możliwy na podstawie paragonu zarejestrowanego w systemie konkursowym. Zwycięzcy będą zobowiązani do wypełnienia także pełnego protokołu odbioru wygranej.   Przepraszamy za wszelkie niedogodności, będące wynikiem tej wyjątkowej sytuacji. Jednocześnie zachęcamy do śledzenia organizowanych przez nas konkursów.    LISTA ZWYCIĘZCÓW KONKURSU Lp. Imię i Nazwisko Nagroda Paragon 1. Zbigniew B. Telewizor 000096#001 RESERVED 2. Monika O. Tablet 000034#102 DOUGLAS 3. Beata B. Tablet 000042#001 MOHITO 4. Katarzyna B. Tablet 3212019 MOHITO 5. Agata M. Tablet 0010#44 DIVERSE 6. Katarzyna F. Tablet F4878 FRAGGIA 7. Jacek K. Tablet 000050#003024 SMYK 8. Paweł S. Tablet 000053#POS_1 MARTES SPORT 9. Marta M. Tablet 000059#001 RESERVED Nagrody są do odbioru w biurze Galerii, pokój nr 3 od poniedziałku 03.11.2014 w godzinach 08:00 - 16:00 (od poniedziałku do piątku). Nagrody można odbierać do 30.11.2014.
17.10.2014
Już w sobotę 25 października zapraszamy na wielkie otwarcie Kręgielni Play City na IV piętrze Galerii Piastów. Nowa jakość na mapie Legnicy! Pokazy mistrzów, degustacje, koncert i wspólna zabawa do późnych godzin nocnych. Imprezę nakręca: Krzysztof Skiba! Wstęp bezpłatny! Nie leć w kulki, zagraj w kręgle. Otwarcie nowego lokalu nastąpi o godzinie 18:00 - oficjalne przecięcie wstęgi o godzinie 20:00! Konkursy dla klientów, degustacje i dużo dobrego... tylko dla dorosłych… To tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Kręgielnia na licencji Play City to tylko pozorne poszerzenie oferty Parku Rozrywki Play City. W rzeczywistości jest to samodzielnie działający lokal skierowany głównie do osób pełnoletnich z pełną ofertą zarówno dla klientów indywidualnych, grup jak i firm. - Chcieliśmy, żeby Legnica miała w końcu Kręgielnię z prawdziwego zdarzenia – mówią właściciele i deklarują, że dołożyli wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania klientów. - Kręgielnia na licencji Play City to nowoczesne miejsce w którym fantastycznie spędzisz czas, poznasz ciekawych ludzi, zagrasz w bilard na najlepszych stołach i spróbujesz swoich sił na 4 torach do gry w kręgle, a do tego kompleksowo przygotowane menu dostarczy niezapomnianych wrażeń – dodają. Dodatkowo 30 października o godzinie 21:00 zaplanowany jest koncert Jareckiego i BRK z gościnnym udziałem GrubSona. To oczywiście pierwsze z serii zaplanowanych wydarzeń. Więcej informacji wkrótce. Kręgielnia Play City IV poziom Galerii Piastów nad Kinem Helios. www.parkplaycity.pl  Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress