Aktualności

05.10.2017
Już w niedzielę 22 października o godzinie 14:00 zapraszamy wszystkich na huczne obchody 11 urodzin Galerii Piastów. Jedną z głównych atrakcji będzie Fabryka Prezentów, a na scenie pojawią się gościnni muzycy m.in z USA, Ukrainy i Słowacji, dodatkowo pokazy multimedialne, pokazy świetlne i konkursy z nagrodami. Gwiazdą dnia będzie grupa Sound ‘n’ Grace!   To będzie wyjątkowy dzień! Pokazy multimedialne i pokazy świetlne w wykonaniu Teatru Ognia Los Fuegos. Urodzinowa Foto Akcja w której do wygrania będą cenne nagrody, oraz liczne konkursy trafiające tematyką zarówno do tych młodszych, jak i odrobinę starszych.   UWAGA! Galeria Piastów z okazji swoich 11 urodzin ufundowała samochód Opel CROSSLAND X, który jest do wygrania w specjalnym urodzinowym konkursie! Więcej szczegółów >>>TUTAJ<<<. Partnerem konkursu jest autoryzowany dealer Opla MM Cars posiadająćy siedzibę w Lubinie przu ulicy Legnickiej 65.   Małe patio Galerii Piastów zamieni się w Fabrykę Prezentów, gdzie klienci dokonujący zakupów w centrum handlowym, będą mogli po okazaniu paragonu zaprojektować sobie urodzinowy upominek.   Natomiast duże patio zamieni się w scenę koncertową, gdzie pojawią m.in Moriah Woods z USA songwriterka, autorka tekstów, kompozytorka i multiinstrumentalistka, pochodząca z miasteczka Paonia w stanie Colorado; Chris Ellys ze Słowacji, młody i dobrze zapowiadającym się songwriter o mocnym, charakterystycznym głosie. Artysta – mimo młodego wieku – zdążył już zagrać ponad 100 koncertów w kilku europejskich krajach. Wystąpił też na kilku znaczących festiwalach; Sasha Boole z Ukrainy, jeden z najważniejszych i najbardziej aktywnych przedstawicieli ukraińskiej sceny alternatywnej. Gra country i folk zmieszane z whisky, ciekawymi, budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą.W kwietniu 2017 roku Sasha dokonał niebywałej rzeczy – zagrał 24 koncerty w 24 miejscach w 24 godziny! Akcję przeprowadzono w Łodzi. Koncerty odbyły się w klubach, ale też na dworcach, w domach dziecka, szpitalach, przedszkolach i rozgłośniach radiowych. Jak sam twierdzi... najtrudniejsze w nieustających podróżach jest szukanie odpowiedniej ładowarki do telefonu.   Gwiazdą dnia będzie chór Sound ’n’ Grace, czyli wspaniałe głosy, energia, niesamowite emocje, chwile wzruszenia - okrzyknięty przez jurorów programu Mam Talent najlepszym chórem w Polsce! Sound’n’Grace to zespół w którym każdy z wokalistów to doskonale oszlifowany diament, dzięki czemu razem tworzą bogactwo muzycznych możliwości.  Zwykły wieczór zamienią w wyjątkowe wydarzenie, które zapadnie słuchaczom w pamięci na długo.... Ci młodzi, utalentowani artyści to grupa przyjaciół, którzy pod kierunkiem jedynego w Polsce duetu dyrygenckiego:  Ani Żaczek i Kamila Mokrzyckiego od 2005 roku wspólnie realizują pasję, jaką jest dla nich muzyka.            
16.08.2017
Już w piątek 25 sierpnia o godzinie 14:00 zapraszamy do Galerii Piastów na wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjne! „Odjazdowa 50 Braci Collins” to prawdziwe święto motoryzacji którego znakiem rozpoznawczym są niezaprzeczalne supersamochody i biorący udział w akcji celebryci! Impreza pod hasłem "Odjazdowa 50 Braci Collins" będzie mieć charakter rajdu po trzech polskich miastach (Wrocław, Legnica, Warszawa), a jej uczestnikami zostanie 50 elitarnych, dwuosobowych załóg. Podczas trzech dni trwania "Odjazdowej 50 Braci Collins", w każdym z miast, w którym pojawią się uczestnicy eventu, przewidziane zostały wyjątkowe atrakcje. W piątek 25 sierpnia o godzinie 14:00 startuje legnicka część wydarzenia organizowania lokalnie w całości przez Galerię Piastów. W planie prezentacja supersamochodów, oraz 4 wyjątkowe sceny: scena muzyczna z DJ’em, scena VIP gdzie wszyscy zainteresowani będą mogli zdobyć autografy i zdjęcia od zaproszonych gwiazd, ponadto scena konkursowa gdzie do wygrania będą upominki dla klientów Galerii Piastów, oraz scena na dachu gdzie odbędzie Ceremonia ważenia zawodniczek LFN. Jak mówi Elżbieta Sobolewska, dyrektor CH Galeria Piastów: mamy do czynienia z największym wydarzeniem w historii Galerii pod względem ilości wykorzystanej przestrzeni, oraz liczby zaproszonych gości. Rafał i Grzegorz Collins to dwaj młodzi bracia pochodzący z Legnicy. Od 10 lat mieszkają w Londynie gdzie prowadzą swoje studio tuningujące samochody, samoloty, motorówki i jachty. Ich firma Prestige Wrap & Customs zyskała uznanie w Europie oraz na Bliskim Wschodzie gdzie 2 lata temu, w Katarze, bracia otworzyli kolejną filię swojej firmy. Rozpoznawalność w Polsce zdobyli dzięki TVN Turbo oraz ich autorskiemu programowi 'Odjazdowe bryki braci Collins’   Odjazdowa 50 Braci Collins - LEGNICA 14:00 – start imprezy – start sceny muzycznej na placu Meisslera oraz sceny konkursowej na dużym patio Galerii Piastów 15:00 - do Legnicy zjeżdżają samochody / wjazd na plac Meisslera i dach Galerii Piastów 15:45 – start sceny VIP na małym patio Galerii Piastów – rozpoczęcie konferencji prasowej dla dziennikarzy z udziałem braci Collins i zaproszonych gości 16:45 – start sceny na dachu – rozpoczęcie ceremonii ważenia zawodniczek LFN 18:00 – zakończenie imprezy
07.08.2017
Legnicka Akademia Filmowa zaprasza do Kina na Dachu (dach Galerii Piastów). Wstęp wolny.   Projekcje odbywać się będą w dniach 17 - 20 sierpnia, o godz. 21.00. Po każdej projekcji będą wyświetlane filmy animowane dla dorosłych. Do Kina na Dachu prowadzi wejście od strony kina Helios.                                                       :PROGRAM   17 sierpnia   "Alpy" Niesamowity film o grupie ludzi, którzy świadczą nietypowe usługi. Za pieniądze zastępują zmarłych ludzi, ucząc się ich zachowań i ról, które za życia pełnili.     18 sierpnia   "Yes-meni naprawiają świat" Obraz o współczesnym świecie. Reprezentant światowego koncernu  ogłasza, że jego firma wypłaci odszkodowania ofiarom spowodowanej przez siebie katastrofy ekologicznej. Euforia trwa jednak krótko.     19 sierpnia   "Patti Smith: sen życia" - Życie to przygoda naszego projektu, nawiedzana seriami szczęśliwych i nieszczęśliwych wypadków” - mówi Patti Smith. Film jest refleksją na temat jednych i drugich. To poruszający obraz o jednej z ikon artystycznej sceny Manhattanu lat 70.     20 sierpnia   "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci" Kiedy będziemy mogli tweetować myśli? Czy mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2050 r. wygrają roboty? Legendarny dokumentalista Werner Herzog, który ma swoim koncie nominację do Oscara,  w najnowszym filmie bierze na warsztat internet.    
26.06.2017
Już 2 lipca w niedzielę o godzinie 14:00 zapraszamy do Galerii Piastów na wyjątkowe wydarzenie! Druga edycja konkursu dla młodych i kreatywnych, czyli Creative Space V2! W tym roku w jury zasiądą aktor – Przemek Bluszcz, założyciel agencji artystycznej MOMUSIC – Marcin Owczarek, oraz muzyk – Gabriel Fleszar!   2 lipca na scenie zaprezentuje się aż 14 najlepszych laureatów wyłonionych podczas trwających tygodniamy eliminacji! Zwycięska trójka, wyłoniona przez jury, otrzyma nagrody pieniężne na dalsze odkrywanie swoich talentów. Co więcej jurorzy wesprą oni naszych uczestników wieloma praktycznymi radami i podzielą się swoim doświadczeniem.   Więcej informacji dostępne jest stronie Creative Space na Facebooku!   Bądźcie razem z nami!  
16.06.2017
Wielkie żarcie w wielkim żarcie Podczas tegorocznego Satyrykonu odbędzie się trzydniowe przedsięwzięcie pod nazwą Funny Food. - Czyli wielkie żarcie, w wielkim żarcie. Satyrykon podany na talerzu. Bo Funny Food to rzeczywiście będzie… wielkie żarcie, w wielkim, satyrykonowym żarcie. W Rynku, od 16 do 18 czerwca, stanie miasteczko pełne jedzenia z różnych regionów świata, czyli aż 20 food trucków z pysznym jedzeniem. Ale w smakowitym miasteczku stanie też scena, na której będą dziać się ciekawe, związane z Satyrykonem wydarzenia. W ramach Funny Food będzie m.in. jarmark produktów regionalnych, strefa chillout, pokaz kulinarny dla dzieci gwiazdy Master Chefa Diany Volokhowej, fabryka czekolady - warsztaty robienia pralin, show bańkowe, zabawy animacyjne dla najmłodszych prowadzone przez grupę klaunów z Teatru Jejku, warsztaty robienia pierników itp. Na scenie odbywać się będą spotkania z osobami związanymi od lat z Satyrykonem oraz koncerty, pokazy i kabarety.  W ramach Funny Food zapraszamy także do KINA na DACHU Galerii Piastów, 16 i 17 czerwca wyświetlone zostaną filmy kulinarne. Oto program:   Filmowe Smaczki KINO NA DACHU Galerii Piastów wejście od strony Kina HELIOS 16 VI  (piątek),  godz. 21:30 - Noma: My Perfect Storm oraz Smak curry 17 VI  (sobota), godz. 21:30 - W obronie jedzenia oraz Jiro śni o sushi UWAGA: W przypadku niepogody projekcje zostaną przeniesione do Legnickiego Centrum Kultury (Galeria Satyrykon, ul. Rynek 36) ZAPRASZAMY !!!Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress