Aktualności

20.05.2019
Już w najbliższy weekend 25 i 26 maja od godziny 10:00 zapraszamy wszystkich pasjonatów gier komputerowych na duże patio Galerii Piastów! Dostępne dla zainteresowanych będzie 6 stanowisk z retro konsolami i komputerami, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił, a także zmierzyć się w turniejach i wysłuchać ciekawych prelekcji.   Retro Granie to wyjątkowa impreza, której organizatorem jest Laboratorium Retro Komputerów i Gier, które powstało w lutym br, na bazie prywatnej kolekcji Piotra Stachury i przy współpracy Fundacji Teatr Avatar. Dla odwiedzających będą dostępne następujące konsole i komputery: Atari 2600, SNES, Sega Master System z pistoletem, Komputer Atari 65XEt, Komputer Commodore 64, oraz Odysey, czyli gratka dla kolekcjonerów, prawdziwa konsola pierwszej generacji.    Dodatkowo odbędą się dwa turnieje w  River Raid, oraz w strzelanie na Sedze.   Codzienna działalność Laboratorium skupia się na praktycznym prezentowaniu historii komputerów i gier wideo dzieciom i młodzieży szkolnej oraz wspieraniu kultury nerdów.  
02.05.2019
Srebro w Galerii Piastów – warsztaty w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO Już w sobotę 11 maja od godziny 13:00 do 17:00 zapraszamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach biżuteryjnych organizowanych w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO.   Organizatorem wydarzenia jest Galeria Sztuki w Legnicy, która wraz z Galerią Piastów zapewniła wszystkim zainteresowanym harmonogram pełen bezpłatnych atrakcji, a także możliwość wygrania drobnych upominków m.in. biletów do kina Helios i zaproszeń do Parku Rozrywki Play City.   Program wydarzenia od 13.00 – warsztaty biżuteryjne (kolczyki, naszyjniki i bransoletki, filcowe broszki dla najmłodszych, eko-zawieszki oraz lusterka i przypinki z własnym projektem) 15.00 - Biżu&Beauty – prezentacja i warsztat (5 kroków dobrej stylizacji, twój typ urody a paleta kolorów, sekret udanych dodatków), 16.00 – rozstrzygnięcie otwartego konkursu na najlepszą stylizację z biżuterią w roli głównej, 16.30 – pokaz mody – stylizacje marek odzieżowych z Galerii Piastów oraz nowoczesnej biżuterii z kolekcji Galerii Sztuki w Legnicy.   Zapraszamy  
18.04.2019
Zapraszamy w dniach 25-27 kwietnia do Perfumerii Douglas na indywidualne konsultacje pielęgnacyjne z markami Clarins, Sensai, Lancome i Douglas.  
10.04.2019
Już w sobotę i niedzielę 13 i 14 kwietnia zapraszamy wszystkich do skorzystania z ogromnej oferty Legnickiego Jarmarku Wielkanocnego który jak co roku odbędzie się w Legnickiej Galerii Piastów!     Przez dwa dni do waszej dyspozycji będą stoły pełne ozdób i wyrobów rękodzielniczych – pisanek, kraszanek, palm i stroików, ręcznie dzierganych koszyków i wyszywanych sewet, a także tradycyjne jadło świąteczne, wyroby cukiernicze, pszczelarskie i wędliniarskie.   Dodatkowo atmosferę jarmarku wzbogacą liczne występy artystyczne zespołów ludowych: - Czernianki z Czernej - Cicha Woda z Udanina - Fudżijamki z Pielgrzymki - Cichowodzianie z Budziszowa Wielkiego - Złota Leszczyna z Wilkowa - Michalinki z gminy Chojnów - Echo z Bolkowa   Organizatorami wydarzenia są: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” w Legnicy, oraz Galeria Piastów.  
09.04.2019
14 kwietnia zapraszamy do wspólnego świętowania 10. Urodzin Kina Helios w Legnicy. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa niedzielę pełną niespodzianek!   Na wszystkich widzów czekać będą wspaniałe seanse filmowe, liczne niespodzianki w holu kina, konkursy przed filmami oraz wiele innych atrakcji. Bilety w dzień urodzin tylko 17,50 zł*!   *Do biletów na filmy 3D należy doliczyć dopłatę okularową w wysokości 3 zł. Wszyscy nasi Widzowie mają okazję wziąć udział w konkursie: Najstarszy bilet do Kina Helios w Legnicy – gdzie główną nagrodą jest voucher o wartości 2 tyś zł do wykorzystania w lokalnym biurze podróży.   Ponadto w holu kina zaplanowaliśmy: Koło Fortuny - dla każdego uczestnika zabawy przygotowaliśmy upominki, pyszny tort urodzinowy, konkursy z nagrodami przed wybranymi seansami, zabawy i animacje dla kinomanów w każdym wieku. Zapraszamy!   Więcej na www.helios.pl   Link do wydarzenia:  https://www.helios.pl/30,Legnica/Aktualnosci/Szczegoly/id/6763/Dziesiate-urodziny-Kina-Helios-w-Legnicy%21  Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress