Aktualności

07.08.2017
Legnicka Akademia Filmowa zaprasza do Kina na Dachu (dach Galerii Piastów). Wstęp wolny.   Projekcje odbywać się będą w dniach 17 - 20 sierpnia, o godz. 21.00. Po każdej projekcji będą wyświetlane filmy animowane dla dorosłych. Do Kina na Dachu prowadzi wejście od strony kina Helios.                                                       :PROGRAM   17 sierpnia   "Alpy" Niesamowity film o grupie ludzi, którzy świadczą nietypowe usługi. Za pieniądze zastępują zmarłych ludzi, ucząc się ich zachowań i ról, które za życia pełnili.     18 sierpnia   "Yes-meni naprawiają świat" Obraz o współczesnym świecie. Reprezentant światowego koncernu  ogłasza, że jego firma wypłaci odszkodowania ofiarom spowodowanej przez siebie katastrofy ekologicznej. Euforia trwa jednak krótko.     19 sierpnia   "Patti Smith: sen życia" - Życie to przygoda naszego projektu, nawiedzana seriami szczęśliwych i nieszczęśliwych wypadków” - mówi Patti Smith. Film jest refleksją na temat jednych i drugich. To poruszający obraz o jednej z ikon artystycznej sceny Manhattanu lat 70.     20 sierpnia   "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci" Kiedy będziemy mogli tweetować myśli? Czy mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2050 r. wygrają roboty? Legendarny dokumentalista Werner Herzog, który ma swoim koncie nominację do Oscara,  w najnowszym filmie bierze na warsztat internet.    
26.06.2017
Już 2 lipca w niedzielę o godzinie 14:00 zapraszamy do Galerii Piastów na wyjątkowe wydarzenie! Druga edycja konkursu dla młodych i kreatywnych, czyli Creative Space V2! W tym roku w jury zasiądą aktor – Przemek Bluszcz, założyciel agencji artystycznej MOMUSIC – Marcin Owczarek, oraz muzyk – Gabriel Fleszar!   2 lipca na scenie zaprezentuje się aż 14 najlepszych laureatów wyłonionych podczas trwających tygodniamy eliminacji! Zwycięska trójka, wyłoniona przez jury, otrzyma nagrody pieniężne na dalsze odkrywanie swoich talentów. Co więcej jurorzy wesprą oni naszych uczestników wieloma praktycznymi radami i podzielą się swoim doświadczeniem.   Więcej informacji dostępne jest stronie Creative Space na Facebooku!   Bądźcie razem z nami!  
16.06.2017
Wielkie żarcie w wielkim żarcie Podczas tegorocznego Satyrykonu odbędzie się trzydniowe przedsięwzięcie pod nazwą Funny Food. - Czyli wielkie żarcie, w wielkim żarcie. Satyrykon podany na talerzu. Bo Funny Food to rzeczywiście będzie… wielkie żarcie, w wielkim, satyrykonowym żarcie. W Rynku, od 16 do 18 czerwca, stanie miasteczko pełne jedzenia z różnych regionów świata, czyli aż 20 food trucków z pysznym jedzeniem. Ale w smakowitym miasteczku stanie też scena, na której będą dziać się ciekawe, związane z Satyrykonem wydarzenia. W ramach Funny Food będzie m.in. jarmark produktów regionalnych, strefa chillout, pokaz kulinarny dla dzieci gwiazdy Master Chefa Diany Volokhowej, fabryka czekolady - warsztaty robienia pralin, show bańkowe, zabawy animacyjne dla najmłodszych prowadzone przez grupę klaunów z Teatru Jejku, warsztaty robienia pierników itp. Na scenie odbywać się będą spotkania z osobami związanymi od lat z Satyrykonem oraz koncerty, pokazy i kabarety.  W ramach Funny Food zapraszamy także do KINA na DACHU Galerii Piastów, 16 i 17 czerwca wyświetlone zostaną filmy kulinarne. Oto program:   Filmowe Smaczki KINO NA DACHU Galerii Piastów wejście od strony Kina HELIOS 16 VI  (piątek),  godz. 21:30 - Noma: My Perfect Storm oraz Smak curry 17 VI  (sobota), godz. 21:30 - W obronie jedzenia oraz Jiro śni o sushi UWAGA: W przypadku niepogody projekcje zostaną przeniesione do Legnickiego Centrum Kultury (Galeria Satyrykon, ul. Rynek 36) ZAPRASZAMY !!!
15.05.2017
Galeria Piastów zaprasza na wystawę Świat Kolei KOLEJKOLAND.   Centrum Edukacji i Rozrywki KOLEJKOLAND to wyjątkowa, jedyna taka wystawa w Polsce. Zwiedzający mają do dyspozycji niecodzienne strefy aktywności dla dzieci i dorosłych.  Wśród wielu atrakcji "kolejowego disneylandu" uwagę zwraca wielka, wielopoziomowa makieta kolejowa o której mówi się, że jest swoistym dziełem sztuki i jedną z najpiękniejszych w Europie. Swoją oryginalnością i dbałością o szczegóły zachwyca zwiedzających. Niepowtarzalna, górska zabudowa, serpentyny torowisk, tysiące szczegółów sprawiają, że wiele razy chce się wracać do tego bajkowego świata. KOLEJKOLAND  łączy walory edukacyjne z oryginalną rozrywką, gwarantuje niezapomnianą przygodę. Prezentowana kolejowa kraina, to ponad 250 m2 wyjątkowych doznań audiowizualnych. Obok wielkiej makiety prezentującej Świat Kolei KOLEJKOLAND, na oglądających czeka mini dworzec kolejowy, kino Kolejkoland, strefa interaktywnej zabawy, prezentacja historii kolejnictwa oraz plac zabaw dla najmłodszych z bogatym zasobem drewnianych torów i pociągów. Osoby szukające oryginalnych pamiątek i zestawów startowych, znajdą coś dla siebie w kolejowym butiku. Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i gromadzi tysiące fanów.   KOLEJKOLAND będzie gościł w Galerii Piastów przez tydzień.   Zapraszamy w dniach 22 - 28.05.2017r. w godzinach 11.00 - 19.00. Wstęp bezpłatny.  
19.04.2017
Już 29 kwietnia od godziny 14:00 zapraszamy do Galerii Piastów na czwartą edycję Mistrzostw we Fryzjerstwie!   Podczas Fryzjeriady młodzi fryzjerzy wezmą udział w konkursie mającym na celu zaprezentowanie ich wizji: „pomieszanego z poplątanym.”, a ich pracę oceniać będą znani z programu telewizyjnego „Ostre Cięcie” - Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt    Tak samo jak w ubiegłych latach Fryzjeriada ma na celu podniesienie atrakcyjności szkolenia zawodowego poprzez promowanie nowoczesnych trendów we fryzjerstwie i stymulowanie do kreatywności. Celem konkursu jest również aktywizacja uczniów do samodzielnego projektowania fryzury, całego wizerunku modela oraz rozwijanie kreatywności poprzez uczestnictwo w pokazach fryzjerskich. Partnerami tegorocznej Fryzjeriady są CKZiU Legnica, bioar.pl, oraz Silhouette DCD. Sobota, 29 kwietnia 2017, godzina 14:00   ZAPRASZAMY  Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress