Aktualności

28.05.2014
LIEGNITZ.pl - spotkania z dawną Legnicą w Galerii Piastów.   O historii w galerii handlowej? A czemu nie. Szczególnie wtedy, kiedy jest interesująca i wielobarwna – tak jak w przypadku przedwojennej Legnicy. I szczególnie wówczas, kiedy owa Galeria ma „Piastów” w nazwie. To zobowiązuje.   Dlatego już w ostatni piątek maja o godz. 17.30 w małym patio Galerii Piastów odbędzie się inauguracyjne spotkanie z dawną Legnicą pod egidą portalu historycznego Liegnitz.pl. Pogadanki o przeszłości będą cykliczne, rozmawiać o mieście znanym przed wojną jako Liegnitz, będą twórcy portalu: Zbigniew Brzeziński, Marcin Makuch i Bartłomiej Rodak. Każdorazowo spotkanie poświęcone będzie innej tematyce, często dotąd nieznanej i tajemniczej.   Będziecie w pobliżu, a może na zakupach? Zróbcie chwilę przerwy, posłuchajcie o historii swojej małej ojczyzny. Obejrzyjcie jej namacalne świadectwa. Pytajcie, gospodarze chętnie odpowiedzą.   Zapraszamy na lekcję historii z Liegnitz.pl w Galerii Piastów. W każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17.30.
26.05.2014
Składanie wielkich, kartonowych modeli oraz konstrukcji z klocków Lego to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na dzieci w niedzielę 1 czerwca w legnickiej Galerii Piastów. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Tego dnia, już od godz.13.00  w Galerii rządzić będą dzieci. Specjalnie dla nich na terenie centrum handlowego powstanie magiczna Fabryka Zabawek. Cała galeria zapełni się wielkoformatowymi, tekturowymi modelami imponujących zamków, rakiet i lokomotyw. Będą też kartonowe domki dla lalek i pociąg. Animatorzy najpierw będą składać je wraz z dziećmi, a później pomogą w malowaniu, wyklejaniu                    i rysowaniu. Do wyboru będą różne techniki, np. malowanie farbami plakatowymi, rysowanie kredkami, wyklejanie kolaży z papierów kolorowych i resztek gazet. Przed rozpoczęciem pracy dzieciaki będą mogły poddać się charakteryzacji, czyli malowaniu twarzy. Każdy z małych artystów dostanie też małą zabawkę, którą będzie mógł udekorować  na miejscu lub w domu. Dla troszkę starszych dzieci frajdą  będzie budowanie z klocków Lego. Do zbudowania będzie m.in. „Wyprawa piratów na wyspę Wielkanocną” i „Zamek Królowej Śniegu”. Do pomocy przy budowaniu oddelegowany będzie specjalny LEGO instruktor. Ciekawym przeżyciem (zwłaszcza dla chłopców) może być również spotkanie ze znanym strongmanem, Tyberiuszem Kowalczykiem. Sportowiec wystąpi ze specjalnym pokazem i opowie, jak ważna jest zdrowa rywalizacja w sporcie. Zapraszamy wszystkie dzieci do Galerii Piastów!  
       
19.05.2014
Hiszpańska niedziela w Galerii Piastów Zapraszamy na kolejną niedzielę z atrakcyjną i lubianą kulturą obcą. Po brytyjskich i włoskich klimatach czas na gorące południe –  i Hiszpanię! Gwiazdą wydarzenia będzie Conrado Moreno. Na hiszpańską niedzielę Galeria Piastów zaprasza już 25 maja, od godz.14.00. Najbardziej oczekiwanym gościem będzie Conrado Moreno, gwiazda programu „Europa da się lubić”. Konferansjer będzie opowiadał publiczności m.in. o tym, jak żyje się w Hiszpanii i gdzie tkwi tajemnica południowej, radosnej mentalności. Na patio galerii wystąpi również Borja  Soto - śpiewak flamenco, pochodzący ze znanej cygańskiej rodziny z Sewilli. Jego charyzmatyczna osobowość i przepełnione energią i rytmem występy pozwalają poczuć się jak na prawdziwej, południowej fieście. W tajemniczy świat flamenco wprowadzi z kolei gości galerii Damian Kowaliński- pierwszy polski gitarzysta, który dostał stypendium naukowe w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli. Tam też spędził najwięcej czasu, ucząc się i grając z najlepszymi mistrzami tego gatunku. Klasyczny taniec w mistrzowskim wykonaniu zaprezentuje widzom Anna Patkiewicz, wrocławska tancerka flamenco i inicjatorka cyklu Międzynarodowych Festiwali Sztuka Łączy Pokolenia - Inspiracje Flamenco, Przenikanie Kultur. Dzięki obecności Lily Meny, pochodząca z Paragwaju artystki, będzie można zobaczyć też, jak powstaje biżuteria ręcznie robiona na wzór hiszpański i paragwajski. Zapraszamy na hiszpańską niedzielę do Galerii Piastów!       
12.05.2014
Piękna Italia w Galerii Piastów ! Po brytyjskiej niedzieli czas na radosne święto Włoch i włoskiej kuchni! W rodzinnej atmosferze, w towarzystwie Paolo Cozzy, klienci centrum będą mogli przez kilka godzin degustować śródziemnomorskie przysmaki i poznać ciekawostki dotyczące tego pięknego kraju. Już od godz. 14.00 w niedzielę, 18 maja, Galeria Piastów zmieni się w ambasadę włoskiej kuchni i kultury. Specjalnie na tę okazję galeria zaprosiła Paolo Cozzę, piosenkarza, dziennikarza telewizyjnego i najsłynniejszego Włocha w Polsce. Paolo będzie przewodnikiem tej niezwykłej niedzielnej podróży, a wycieczka będzie miała miejsce również w Benvenuti in Italia – niedawno otwartej restauracji z oryginalną kuchnią Włoch. Piosenkarz spróbuje dań z menu restauracji i opowie gościom o swoich wrażeniach. – Jesteśmy bardzo ciekawi jego opinii o naszym jedzeniu, bo gotujemy z najlepszych, tradycyjnych składników i według oryginalnych receptur. Sami wyrabiamy nawet makarony. Opinia rodowitego Włocha będzie dla nas bardzo cenna – mówi Zbigniew Kowalczyk, szef kuchni Benvenuti in Italia. Włoskie dania i przysmaki dostępne będą aż do wieczora na straganach z prawdziwym, śródziemnomorskim jedzeniem. Będzie można również wygrać zaproszenia dzięki którym będzie można spróbować naturalnych, pysznych lodów z Choice'a i zestawów opartych na naturalnych jogurtach z YOGO by Choice. Na dużym patio będzie z kolei można zapoznać się z ofertą szkół językowych. Zarówno lektorzy, jak i gość specjalny będą opowiadać o języku włoskim i ciekawostkach z nim związanych. Paolo Cozza zaprosi też na scenę szefa kuchni Zbigniewa Kowalczyka i razem opowiedzą np. o tym, jak rozpoznać oryginalne włoskie produkty oraz gdzie i co warto kupić, by wyczarować na talerzu prawdziwą potrawę rodem z Italii. Celebryta opowie też o swoich doświadczeniach z wieloletniego pobytu w Polsce i stereotypach, z jakimi się zetknął. Zaśpiewa też kilka największych hitów z włoskich list przebojów. Zapraszamy na włoską niedzielę w Galerii Piastów!  
   
07.05.2014
Benvenuti in Italia – nowy lokal MJM otwiera się w Galerii Piastów Zjedz obiad jak w słonecznej Italii Carpaccio z ośmiornicy, zupa rybna i ręcznie przygotowywane makarony – m.in. takich przysmaków będzie można spróbować w restauracja Benvenuti in Italia w legnickiej Galerii Piastów. Lokal otwiera się już w środę, 7 maja. Włoskie potrawy wyczarowane przez mistrza kuchni Zbigniewa Kowalczyka ze świeżych, regionalnych produktów mają szansę podbić serca gości restauracji. Benvenuti in Italia to restauracja z typowo włoską kuchnią. Zbigniew Kowalczyk, utytułowany kucharz i szef kuchni Benvenuti: - Bardzo wiele jest miejsc, zarówno pizzerii jak i restauracji, które nazywają się włoskimi, a w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z kuchnią prawdziwej Italii. Z naszych potraw zadowolony będzie nawet rodowity Włoch. Czym Benvenuti chce się wyróżniać?  - Stawiamy przede wszystkim na najwyższą jakość i świeżość produktów. Wszystkie makarony przygotowywać będziemy ręcznie, w tradycyjny sposób. Nie używamy półproduktów – mówi Zbigniew Kowalczyk. Poza typowymi pastami będzie można spróbować makaronów w nowej odsłonie (np. spaghetti z mulami i pomidorami, ravioli z ricottą i szpinakiem). Prawdziwym rarytasem, rzadko dostępnym w Polsce, będzie carpaccio z ośmiornicy i risotto ze świeżymi owocami morza. Nie zabraknie też delikatnych, grillowanych mięs (np. jagnięciny, wołowiny), wybornej szynki prosciutto i uwielbianej przez Polaków włoskiej pizzy na cienkim cieście. Swój niepowtarzalny smak pizza zawdzięczać będzie najwyższej jakości składnikom i wyszukanym, dobrze skomponowanym dodatkom, a także wypiekaniu w tradycyjnym piecu. Od czwartku do niedzieli restauracja zaprasza na świeże ryby i owoce morza. Do wyboru będą m.in. łosoś, okoń morski, pstrąg, dorada, flądra i jesiotr. Benvenuti przygotowało również menu dla dzieci. Przepyszna włoska kuchnia nie byłaby tak kusząca bez obłędnych w smaku deserów. W Benvenuti będzie można spróbować delikatnej panna cotta z musem malinowym, klasycznego tiramisu lub słodkiego tortu z ricotty.  W ofercie restauracji znajdą się również oryginalne włoskie, białe i czerwone wina. Benvenuti in Italia – witamy we Włoszech!
     Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress