Aktualności

11.05.2018
Fascynujący świat wspaniałych, prehistorycznych stworzeń, wymarłych przed ponad 65 milionami lat – dla wszystkich! W dniach 26 maja 8 czerwca! Dinozaury na wyciągnięcie ręki! Dodatkowo 2 czerwca Geo-Dzień dziecka!   Tegoroczny dzień dziecka w Galerii Piastów to spotkanie z prehistorią, doskonała lekcja historii i geografii dla całej rodziny. Wystawa z dinozaurami będzie dostępna dla odwiedzających Galerię Piastów przez ponad 2 tygodnie. Dostępna dla klientów będzie również specjalna piaskownica w której własnoręcznie będą mogli wydobyć szkielet jednego z dinozaurów. To nie wszystko! W sobotę 2 czerwca od godz. 13.00 odbędzie się specjalny Geo-Dzień dziecka, dzięki któremu każdy młody odkrywca będzie mógł się poczuć jak prawdziwy poszukiwacz i paleontolog! W ramach wydarzenia: - wystawa dinozaurów - warsztaty młodego paleontologa - występy artystyczne - konkursy, gry i zabawy Cenne nagrody dla najlepszych poszukiwaczy i odkrywców!  
07.05.2018
Już w najbliższą niedzielę 13 maja zapraszamy dzieci wraz z rodzinami na wyjątkowe spotkanie z Centrum Edukacji Fischer​ w Galerii Piastów, które przygotowało na ten dzień moc atrakcji! Gościem specjalnym wydarzenia będzie firma DEVONO i DEVONO KIDS.Akcja startuje o godzinie 14:00 i rozpoczyna się rodzinną grą miejską pt. Skarb Piastów! To nie żart! We wnętrzach Galerii ukryty został skarb. Rodziny rozwiązują zadania, podążają za wskazówkami i mapą, mijają kolejne punkty kontrolne. Wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody i upominki. O godzinie 15:00 na scenie dużego patio rozpocznie się konkurs wokalny pt. „Zaśpiewaj mi Wiosenkę”, podczas którego najmłodsi będą wykonywali piosenki o wiośnie.O godzinie 15.30 rozpocznie się koncert Music FACTORY oraz pokaz mody wiosna/lato z kolekcji DEVONO i DEVONO KIDS Moniki Ferenc. Do wygrania dla uczestników będą wyjątkowe nagrody.Nie możecie tego przegapić! Do zobaczenia w Galerii Piastów!    
07.05.2018
Już w piątek 18 maja o godzinie 16:00 zapraszamy do Galerii Piastów na wyjątkowe wydarzenie instrumentalne pod hasłem Drum Battle. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Tomasz Łosowski – polski perkusista, muzyk sesyjny, edukator. Jeden z najbardziej znanych perkusistów w Polsce. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny popowej, rockowej i jazzowej.   Nie ważne ile macie lat! Niech porwie was muzyka! Finałem wydarzenia będzie koncert Tomasza Łosowskiego, który zaprezentuje się w ciekawym repertuarze muzycznym.   Poniżej harmonogram wydarzenia   Program: Godz. 16:00 parada perkusyjna (amerykańskie rytmy marszowe, samba, batucada)   Godz. 17:00 muzyczny.pl - i jego świat perkusji (prezentacja perkusji akustycznych i elektronicznych oraz djembe, cajon i innych etnicznych instrumentów perkusyjnych z oferty sklepu muzyczny.pl)   Godz.18:00 wybory „Najszybszego Legnickiego Pałkera” (zabawa z nagrodami polegająca na pomiarze ilości uderzeń wykonanych przez grającego w ciągu 1 minuty)   Godz. 19:00 koncert Tomka Łosowskiego (w programie utwory z projektów artystycznych tego wybitnego polskiego perkusisty jak: Kombi, Orange Trane , Quartado)
04.04.2018
Już w piątek i sobotę (6 i 7 kwietnia) w godzinach od 12:00 do 20:00 po raz kolejny zapraszamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Urząd Skarbowy w Legnicy!   "Szybki Pit" to ciesząca się ogromnym zainteresowanie inicjatywa dzięki której dowiecie się wszystkiego o podatkach i zasadach rozliczania się ze skarbówką! Każdy, kto jeszcze nie rozliczył się z podatków, będzie miał wyjątkową okazję zrobić to pod okiem fachowców. Na znajdujących się w dużym patio Galerii Piastów stanowiskach będą czekać pracownicy Urzędu Skarbowego, a zarazem eksperci od rozliczania PITów. Każdy zainteresowany, który będzie chciał skorzystać z pomocy proszony jest o przyniesienie kompletu dokumentów (m.in. dowód osobisty i wszystkie PIT-y za zeszły rok). Rozliczanie PITów nigdy wcześniej nie było tak proste. Bądźcie razem z nami!  
05.03.2018
Dnia 1 marca weszła w życie ustawa ograniczająca możliwość handlu w niedzielę. Pierwsza wolna od handlu niedziela przypada na dzień 11 marca. Co to oznacza dla klientów Galerii Piastów? Legnicka Galeria Piastów będzie otwarta we wszystkie niehandlowe niedziele, ponieważ ustawa o zakazie handlu zawiera szereg wyjątków. Zakaz handlu nie dotyczy lokali usługowych. Otwarte i dostępne dla wszystkich klientów pozostaną restauracje, żeby wspomnieć nowo otwartą Grę Smaków, Kręgielnię, Benvenutti in Italia, czy KFC. Zakaz handlu nie dotyczy również punktów usługowych, takich Fitness Academy, kino Helios, Escape Room – Składnica Szyfrów, czy Park Rozrywki Play City, który w weekendy umożliwia organizację niezapomnianych urodzin dla dzieci… i nie tylko. Również wiele sklepów sieciowych, które działają na zasadzie ajencji, zgodnie z przepisami nowej ustawy będzie mogła prowadzić działalność, pod warunkiem, że za kasą stanie właściciel punktu.   – Galeria Piastów będzie otwarta w każdą niedzielę – zapewnia Elżbieta Sobolewska, Dyrektor Galerii Piastów. - Jest to spowodowane faktem, że nasza oferta skierowana do klientów jest bardzo zróżnicowana, a sama Galeria Piastów już od bardzo dawna nie jest tylko miejscem samego handlu, a stała się czymś w rodzaju miejsca spotkań. Miejsca w którym można spędzić czas. Dobrze zjeść, zrelaksować się, wypocząć, czy prostu miło spędzić czas.   Lista lokali i punktów, które będą prowadzić działalność w niedziele niehandlowe stale się rozrasta i jest uzupełniania o kolejne marki. - Nasi goście i klienci są mile widziani przez siedem dni w tygodniu – dodaje Elżbieta Sobolewska. - A nasz cały zespół dokłada wszelkich starań, żeby również w dni niehandlowe, Galeria Piastów była jak zawsze przystępna i żeby nie straciła nic ze swojej charakterystycznej energii i atmosfery.   Wszelkie informacje dotyczące zmian oraz oferty dostępnej w niedziele wolne od handlu będą cały czas aktualizowane i dostępne na stronie internetowej Galerii, a także na jej oficjalnym profilu na Facebooku.Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress