Aktualności

15.12.2014
Góralskie Święta w Galerii Piastów   Już 20 grudnia o godzinie 11.00 do legnickiej Galerii Piastów zawitają prawdziwi góralscy zbójnicy. Dodatkowo w planie koncert zespołu BRAThANKI i wiele innych góralskich atrakcji!   Najbliższa sobota na dużym patio Galerii Piastów będzie przepełniona góralskimi sekretami, zwyczajami i atrakcjami. Tego wyjątkowego dnia zapraszamy wszystkich Państwa do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w góralskich warsztatach i góralskich konkursach, żeby wspomnieć tylko o jedzeniu oscypków na czas, motanie wełny na czas, unoszenie góralskiej karkoski, czy góralskich quiz wiedzy o gwarze. Wszyscy klienci Galerii Piastów którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w konkursach otrzymają specjalne góralskie glejty bezpieczeństwa i zbójnickie gadżety. Dodatkowo pokazy tańców góralskich, kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki góralskie i wiele, wiele więcej. Na finał góralskich świąt w Galerii Piastów wystąpi kultowy zespół BRAThANKI, który rozpali publiczność do czerwoności swoim charakterystycznym połączeniem folku, popu i rocka. Zapraszamy po góralsku: JO HIPP!      
02.12.2014
Świąteczne spotkanie narodów „Dzisiaj w Betlejem” to wspólna inicjatywa Legnickiego Centrum Kultury im. H. Karlińskiego i Galerii Piastów. Przy świątecznym stole spotkają się przedstawiciele różnych narodowości i grup etnicznych, aby porozmawiać o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę do Galerii Piastów!   W spotkaniu wezmą udział Polacy przybyli na Dolny Śląsk z Kresów Wschodnich, Bukowiny i Bośni, Łemkowie, Niemcy, Ukraińcy i Romowie. Dowiemy się od nich między innymi tego czym różnią się Święta Bożego Narodzenia w tradycji kościoła wschodniego od świąt w tradycji kościoła zachodniego, czy we wszystkich domach gości na święta choinka, czym są „legnickie bomby”. Spotkanie poprowadzą znani z telewizyjnych seriali aktorzy: Stanisław Kazimierz Górka i Aurelia Sobczak oraz etnograf - kustosz Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu - Dorota Jasnowska. Rozmowy przy świątecznym stole uświetnią prezentacje grup kolędniczych „Goliszowianie” z Goliszowa, „Kalinki” z Rokitek, „Chrośliczanie” z Chroślic, „Jaczowiacy” z Jaczowa, „Roztoka” z Rudnej, grupy kolędnicze Domu Kultury „Jowisz” z Gaworzyc i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 Legnicy. Fragment widowiska „Fedory” zaprezentuje Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” zaś Zespół Pieśni i Tańca „Legnica” pokaże tradycyjne „Herody” i „Jasełka”. Spotkanie odbędzie się w Galerii Piastów, w niedzielę 14 grudnia, początek godz. 15.00.
21.11.2014
Pokazy słynnego iluzjonisty, spotkania z wróżką, lanie wosku oraz masa konkursów i zabaw czeka na klientów legnickiej Galerii Piastów, którzy przyjdą do centrum handlowego w andrzejkowy wieczór. Ostatnia niedziela listopada, czyli magiczne Andrzejki, będą w Galerii Piastów dniem pełnym tradycyjnych zabaw i konkursów. Już od godz.14.00 na klientów centrum będą czekać wróżki i wróżowie, którzy – bardziej lub mniej serio – zajrzą w przyszłość i opowiedzą o niej zainteresowanym. Będzie też tradycyjne lanie wosku przez klucz i odczytywanie przyszłości z kształtu jego cienia. Na jednym ze andrzejkowych stoisk na gości galerii będzie czekał Tajemniczy Pan z przepiękną, żywą papugą przepowiadającą przyszłość. Papuga po symbolicznej opłacie leci do pudełka z wróżbami (karteczkami) i dzióbkiem losuje jedną przepowiednię. Najmłodszych zachwyci też stanowisko z bajkowymi wróżkami. Za sprawą różdżki i po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia dzieci będą mogły wyczarować w pustej szkatule pełno karteczek z wróżbami. Z jednej z nich dowie się, jaki zawód może wykonywać w przyszłości. Będzie można też szansa sprawdzenia, jakie imię (damskie lub męskie) zawróci nam kiedyś w głowie. Wystarczy przebić szpilką ogromne serce z tysiącami imion i odczytać wróżbę. Dużo radości i zabawy czeka też dzieci na specjalnych warsztatach. Animatorzy pokażą na nich, na czym polega iluzja i jak robi się niektóre sztuczki. Każdy z adeptów warsztatów będzie w stanie po krótkim czasie za pomocą prostych trików wprawić w osłupienie wszystkich dorosłych. Największą atrakcją tego dnia będzie natomiast magiczny pokaz słynnego polskiego iluzjonisty, Marcina Muszyńskiego. Rozpocznie się o 16.30 i potrwa 1,5 godz. Warto to zobaczyć! Marcin Muszyński to artysta z ogromnym doświadczeniem scenicznym, tworzący wyjątkowe pokazy magii najwyższej klasy. Iluzje, jakimi podbił serca publiczności to m.in. lewitacja fortepianu wraz z pianistą i przecinanie człowieka na dwie części. W Galerii Piastów Marcin zaprezentuje m.in. lewitację modelki (koronowanej Miss) oraz przecięcie na pół iluzjonisty, którego nogi odjadą same na rowerze. I jeszcze jedna atrakcja: przez całe popołudnie w galerii będzie też lewitująca wiedźma, z którą będzie można wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Zapraszamy w andrzejkowy wieczór do Galerii Piastów!  
19.11.2014
Już w najbliższą sobotę w godzinach 10:00 – 18:00 przyjdź go Galerii Piastów i aktywnie pomagaj dzieciom! Skorzystaj z jednej z rowerków stacjonarnych na dużym patio i kręć z nami kilometry! Cel jest prosty: 1000 kilometrów! - które następnie w przeliczeniu na złotówki Galeria Piastów podaruje na rzecz Stowarzyszenia „PERSONA” zajmującego dziećmi i osobami z upośledzeniem ruchowym i umysłowym! Nie bądź obojętny i włącz się do naszej akcji. Wystarczy, że przyjdziesz, wsiądziesz na rowerek i wykręcisz z nami kilometry, które następnie będą sumowane z wynikami innych uczestników. Na cała akcję mamy aż 8 godzin, a cel jest na wyciągnięcie ręki. To oczywiście nie wszystko! W dniach 22 i 23 listopada skorzystaj z wyprzedaży i promocji w sklepach Galerii Piastów, zrób zakupy i skorzystaj z darmowego parkingu. Kilometry lecą, ceny spadają w Galerii Piastów!    POMÓŻMY WSPÓLNIE NIEPEŁNOSPRAWNYM DZIECIOM  
19.11.2014
Fizyka wcale nie jest trudna. Jest pasjonująca! Przekonaj się o tym, odwiedzając niezwykłe Eksperymentarium w legnickiej Galerii Piastów.   Po tajemnicach chemii i niezwykłych eksperymentach, które prezentowali naukowcy, czas na kolejną odsłonę Eksperymentarium – mobilnego projektu naukowego, będącego rozrywką dla całej rodziny. Tym razem uczeni wprowadzą gości Galerii Piastów w niezwykły świat fizyki. Jest tylko jeden warunek: zwiedzając Eksperymentarium fizyki należy wszystkiego dotknąć! Wśród atrakcji dostępnych dla gości będzie ponad 20 urządzeń́ interaktywnych, prezentujących dziesiątki zjawisk fizycznych. Zobaczymy m.in. słynną kołyskę Newtona, ilustrującą zasadę zachowania energii, a także karuzelę prezentującą siłę dośrodkową. Dzięki stołowi z piłkarzykami i labiryntem zrozumiemy zasady magnetyzmu, a wyścig kulek opisany w prosty sposób pozwoli bez trudu zrozumieć zasady kinetyki. Poza tym staniemy oko w oko ze złudzeniami optycznymi, niezwykłą karuzelę, peryskopami i usłyszymy niecodzienną symfonię dźwięków. Naukowcy wyjaśnią również, jak działają i do czego można zastosować urządzenia magnetyczne, krzywe zwierciadła i lustra nieskończoności, maszyny proste i wiele innych wynalazków. Eksperymentarium zacznie się o godz. 13.00 i potrwa do 19.00. Zajęcia będą prowadzone zarówno w formie pokazów, jak i warsztatów, do których klienci galerii będą mogli dołączyć w każdej chwili. Serdecznie zapraszamy do odkrywania tajemnic fizyki w Galerii Piastów!  Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress