Aktualności

14.04.2015
Już w niedzielę 26 kwietnia od godziny 14:30 zapraszamy wszystkich do Galerii Piastów na najbardziej zwariowane wydarzenie sezonu! Zagrają dla Państwa: zespół EFFECT, Tomasz Niecik, oraz zespół AFTER PARTY! Jeden dzień, trzy koncerty! Konkursy, zabawa i goście specjalni! Na scenie pojawią się: Zespół EFFECT, który szturmem zdobył listy przebojów utworem „Uciekam dziś od żony”, a także Tomasz Niecik i jego „Cztery osiemnastki”. Na finał zagra zespół AFTER PARTY, który ma „Motyle w brzuchu”. To nie wszystko! Disco Polo w Galerii Piastów to również seria konkursów z nagrodami i goście specjalni, który zagwarantują, że będzie to najbardziej zwariowana impreza sezonu! Przygotujcie się na dawkę czystej energii i szaloną zabawę! Niedziela 26 kwietnia start godzina 14:30! www.galeriapiastow.pl  
10.04.2015
Firma OCHNIK na szczycie rankingu „Najlepsze Miejsca Pracy 2015”   26 marca Instytut Great Place to Work® po raz siódmy ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce. Na najwyższym stopniu podium po raz pierwszy w historii konkursu znalazło się polskie przedsiębiorstwo. To zaszczytne miejsce przypadło firmie OCHNIK wyróżnionej w kategorii firm zatrudniających do 500 osób. Ranking GPTW® powstaje w oparciu o badanie poziomu satysfakcji osób zatrudnionych w firmach aspirujących do miana „wspaniałego miejsca pracy”. OCHNIK zawdzięcza to szczególne wyróżnienie pracownikom, którzy bardzo wysoko ocenili swoje miejsce pracy. – Nagroda, którą zdobyliśmy, jest zasługą wszystkich pracowników OCHNIKA. To oni tworzą wyjątkową atmosferę naszego miejsca pracy i są wielkim wsparciem dla siebie nawzajem. Jestem dumny, że pracuję z najlepszymi – mówi członek Zarządu OCHNIK Sp. z o.o. Marcin Ochnik.   Firma OCHNIK już pięciokrotnie brała udział w konkursie Instytutu GPTW®  – dotychczas najwyższą osiągniętą pozycją było 9. miejsce w rankingu.   *** OCHNIK to polska firma z ponad 25-letnią tradycją posiadająca sieć 80 Salonów Firmowych zlokalizowanych w najbardziej prestiżowych Centrach Handlowych w Polsce. OCHNIK prowadzi sprzedaż także za pośrednictwem Internetu (www.sklep.ochnik.com) oraz Działu Sprzedaży B2B oferującego produkty klientom korporacyjnym oraz instytucjonalnym. OCHNIK to również ceniony pracodawca. W 2015 roku został liderem rankingu „Najlepsze Miejsca Pracy” przygotowywanego w oparciu o badanie prowadzone przez Instytut Great Place to Work®.
30.03.2015
Przyjdź do Galerii Piastów i spotkaj się z rycerzami. To będzie prawdziwie historyczny weekend. Już 12 kwietnia klienci galerii będą mogli przenieść się w czasy średniowiecznych walk i tańców. A wszystko po to, by upamiętnić rocznicę bitwy pod Legnicą i poznać tajemnice wieków średnich. Bitwa pod Legnicą rozegrała się 9 kwietnia 1241 i była jednym  z najważniejszych rycerskich starć w polskiej historii. W sobotę, 11 kwietnia, w patio Galerii Piastów zostanie otwarta tygodniowa wystawa ze sprzętem rodem z zamierzchłych czasów. W historycznym, dwumasztowym namiocie będzie można zobaczyć prastare łóżko, drewniane i wiklinowe skrzynie, stoły, ławki i inne  przedmioty codziennego użytku z dawnych czasów. Na stanowisku z rycerskim uzbrojeniem będzie można obejrzeć i przymierzyć hełmy, tarcze, kolczugi i inne elementy zbroi i wyposażenia. W takim ekwipunku będzie można sfotografować się na tle scenografii ze średniowiecznym zamkiem w tle. Na wydzielonym placu w ciągu dnia będą też trwały walki na bezpieczne miecze. Tego dnia w Galerii Piastów nie zabraknie również i innych stanowisk, pokazujących codzienność  średniowiecza. Na stanowisku garncarskim przy pomocy rzemieślników będziemy mogli zobaczyć, jak  dawniej wyrabiano naczynia. Będzie też okazja zobaczenia, jak powstawały materiały, m.in. na krośnie pionowym oraz jak wybijano monety czy czerpano papier. Ludzie o mocnych nerwach z pewnością pójdą zobaczyć stanowisko kata oraz przeróżne narzędzia tortur, które jeszcze kilkaset lat temu były w powszechnym użyciu. Miłośnicy rycerstwa będą tego dnia zachwyceni, ponieważ na terenie galerii zostaną rozegrane inscenizacje dwóch walk zbrojnych. Dzieci natomiast na pewno zainteresują dawne tańce, stroje i animatorzy, którzy będą uczyć najmłodszych fechtunku lub np. karmienia smoków. Zapraszamy do Galerii Piastów w niedzielę, 12 kwietnia. Początek rycerskiej niedzieli o godz. 13.00        
18.03.2015
Już 28 marca od godziny 13:00 zapraszamy do Galerii Piastów na drugą edycję Mistrzostw we Fryzjerstwie! Konkurs w dwóch kategoriach, prezentacje, pokazy dj'skie, oraz goście specjalni: Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt – znani z programu Ostre Cięcie. Za oprawę muzyczną odpowiada DJ Matt Kowalsky z zespołu Future Folk. Bądźcie razem z nami!   Podczas Fryzjeriady zarówno uczniowie, jak i profesjonalni fryzjerzy wezmą udział w konkursie składającym się z dwóch kategorii: świat bajek, oraz świat filmu. Ponadto na scenie odbędą się pokazy mody, pokazy DJ'skie, pokazy tańca i wiele więcej.   Fryzjeriada ma na celu podniesienie atrakcyjności szkolenia zawodowego poprzez promowanie nowoczesnych trendów we fryzjerstwie i stymulowanie do kreatywności. Celem konkursu jest również aktywizacja uczniów do samodzielnego projektowania fryzury, całego wizerunku modela oraz rozwijanie kreatywności poprzez uczestnictwo w pokazach fryzjerskich.   Fryzjeriada jest współorganizowana przez Galerię Piastów, markę REVLON Professional, CKZiU Legnica, oraz Loreit Styl REVLON Professional pod patronatem Cechu Rzemiosł Różnych w Legnicy, a oficjalnym partnerem został salon PAWO w Galerii Piastów.   Dodatkowo podczas imprezy pojawią się wystawcy: Sweet Coco Designe, Pan Tadeusz - salon mody ślubnej, Fujifilm, Kwiaciarnia "Bogutka", Salon Briju – biżuteria, Szkoła tańca Step in - państwo Krzyżanowscy z Prochowic, Douglas, Salon Józefki.  
16.03.2015
Drodzy Czekoladomaniacy, Choice poszukuje inspiracji na nowy smak pralinki! Puśćcie wodze fantazji, twórzcie niepowtarzalne kompozycje i podrzucajcie swoje propozycje pod postem konkursowym dostępnym pod adresem http://on.fb.me/1Gd6ZsP. Najlepszy przepis ma szansę zagościć na stałe w menu! Pełny regulamin akcji znajdziecie na www.choice.pl/pl/promocje.htmlCopyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress