Aktualności

17.01.2019
Inauguracja nowej wystawy TML Pro Legnica w Galerii Piastów   Już 25 stycznia o godzinie 17:00 zapraszamy wszystkich Państwa do Galerii Piastów na uroczyste otwarcie wystawy Towarzystwa Miłośników Legnicy PRO LEGNICA pod tytułem „TML – Tysiące spotkań. Miliony uśmiechów. Lata działalności”.   Zdjęcia z których będzie się składać wystawa, poświęcona jest organizacji pożytku publicznego, jaką jest Towarzystwo Miłośników Legnicy od lat działająca na rzecz Legniczan. Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro Legnica, patronuje, wspiera, inspiruje i organizuje znane i lubiane imprezy, żeby wspomnieć Grę Miejską, Legnicką Jesień Miedzianą, Jarmark Staroci, cykl spotkań „Legniczanie znani i lubiani” oraz wiele innych. Inaugurację uświetni recital słowno-muzyczny w wykonaniu Jerzego Janickiego – legnickiego barda i społecznika. Nie możecie tego przegapić. Partner wydarzenia Galeria Piastów.  
12.12.2018
Już w najbliższy weekend 15 i 16 grudnia br. w Galerii Piastów od godziny 10:00 do 18:00, jak co roku magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia wykreują zespoły ludowe i folklorystyczne, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i rękodzielnicy. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”. Wystawcy zaprezentują błyszczące, kolorowe dekoracje świąteczne, potrawy i ciasta. Będzie to niepowtarzalna okazja do nabycia świątecznych upominków, szczególnie tych, które oferują lokalni rzemieślnicy, a wśród nich: ceramika, rzeźby i różnego rodzaju ozdoby choinkowe oraz potrawy na wigilijny stół. Dodatkowo 16 grudnia o godzinie 18:00 na dużym patio odbędzie się finał warsztatów GOSPEL prowadzonych przez Łukasza Łopacińskiego, a które organizuje Centrum Edukacji Fisher. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego zaprezentuje się: Stowarzyszenie Kraina Łęgów Odrzańskich, Towarzystwo Przyjaciół Legnicy Pro Legnica – Sekcja Rękodzieło Sposób Na Nudę, Zespół Czernianki i Sołectwo Czarna, Zespół Cichowodzianie, Zespół Cicha Woda z Udanina, Zespół Wiadrowanie, Zespół Kukułeczki, Koło Gospodyń Wiejskich Stanisławów, Zespół Złota Leszczyna, Zespół Przyjaciółki, Rękodzieło LILI ART, Zespół Albinki, DPS Legnickie Pole – warsztaty terapii zajęciowej, Bexa Lubin, Sekcja Kreatywna – Złote Ręce, Zespół Fudżijamki, Zespół Karkonosze, Zespół Echo. Serdecznie zapraszamy!
04.12.2018
Już 6 grudnia od godziny 16:00 zapraszamy na Mikołajki w Galerii Piastów! W planach wielkie warsztaty dekorowania świątecznych pierniczków z Pracownią Cukier Puder, wizyta świętego Mikołaja, oraz moc dobrej zabawy z zespołem „Centrum Uśmiechu”!   Cała impreza, organizowana ze wsparciem Parku Rozrywki Play City, odbędzie się na drugim piętrze Galerii Piastów (obok ścianki wspinaczkowej).   Dodatkowo przewidziano stanowisko skręcania balonów, malowania buziek i watę cukrową dla wszystkich zainteresowanych!   Wstęp bezpłatny.  
20.11.2018
Już w najbliższy piątek zapraszamy do Galerii Piastów na najbardziej korzystne zakupy w roku! Znana już na świecie akcja rabatowa – black friday, czyli czarny piątek - to prawdziwa okazja do zakupowego szaleństwa. Sezon przedświąteczny może dla wielu skończyć się gorączką, a podczas czarnopiątkowych wyprzedaży rabaty i zniżki sięgające nawet kilkudziesięciu procent, na pewno okażą się skutecznym lekarstwem.   Obserwujcie profil Galerii Piastów na facebooku, oraz stronę internetową www.galeriapiastow.pl, gdyż to właśnie tam w piątek rano zostaną opublikowane informacje dla wszystkich łowców korzystnych zakupów. O zniżkach i czarnopiątkowej ofercie dowiecie się również z plakatów na witrynach sklepów biorących udział w akcji.      
10.10.2018
Już w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich Państwa do Galerii Piastów na kolejną edycję Festiwalu Legnickich Organizacji Pozarządowych! Jest to forum prezentacji inicjatyw i organizacji biorących w nim udział. Gwiazdami wydarzenia będzie Dawid Krzyk, oraz zespół Vanilla Shake!   Festiwalowi od lat przyświeca idea wymiany doświadczeń i rozwoju współpracy organizacji pożytku publicznego, których w Legnicy zarejestrowanych jest około 300. W programie m.in.: flop parada, uroczyste otwarcie, oraz prezentacje Jaworskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, Legnickiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół z Zespołem Downa „Otwórz serce”, Stowarzyszenia Pasjonatów Języka Niemieckiego „Germanica”, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Nadzieja”, Stowarzyszenia „Wiosna” i projektu „Szlachetna paczka”, Stowarzyszenia na rzecz dzieci i osób z upośledzeniem umysłowym i ruchowym „Persona”, Legnickich Morsów, Stowarzyszenia Weteranów Pracy, Stowarzyszenia „Ziemia legnicka”, Towarzystwa Miłośników Legnicy PRO LEGNICA, Sekcji Kreatywnej „Złote ręce”, Stowarzyszenia od serca „Faustynka”, Fundacji „Tu i teraz”, Stowarzyszenia Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.   Start godzina 12:00.  Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress