Aktualności

22.06.2014
Sezon niezwykłych wrażeń w Galerii Piastów jest już blisko, bowiem od zaczynamy letnie wyprzedaże. Poczuj wakacyjną atmosferę i odetchnij od zwyczajnych cen w ożywczym klimacie rabatów i zniżek. Zanurz się w morzu niesamowitych okazji. Takie hity już od 25.06.2014 do 24.07.2014. Szukajcie okazji...
29.05.2014
GABRIEL FLESZAR akustycznie! Zapraszamy na wyjątkowy recital podczas którego będziecie mieli możliwość spotkania się z utalentowanym muzykiem i piosenkarzem już w sobotę 31 maja o godzinie 17.30 na małym patio Galerii Piastów.    Koncert akustyczny to drugie spotkanie na małym patio Galerii Piastów w ostatni weekend maja, które inauguruje serię podobnych wydarzeń, które będą miały miejsce w nowych przestrzeniach lubianego w Legnicy centrum handlowego.   Zapraszamy serdecznie!  
 
28.05.2014
LIEGNITZ.pl - spotkania z dawną Legnicą w Galerii Piastów.   O historii w galerii handlowej? A czemu nie. Szczególnie wtedy, kiedy jest interesująca i wielobarwna – tak jak w przypadku przedwojennej Legnicy. I szczególnie wówczas, kiedy owa Galeria ma „Piastów” w nazwie. To zobowiązuje.   Dlatego już w ostatni piątek maja o godz. 17.30 w małym patio Galerii Piastów odbędzie się inauguracyjne spotkanie z dawną Legnicą pod egidą portalu historycznego Liegnitz.pl. Pogadanki o przeszłości będą cykliczne, rozmawiać o mieście znanym przed wojną jako Liegnitz, będą twórcy portalu: Zbigniew Brzeziński, Marcin Makuch i Bartłomiej Rodak. Każdorazowo spotkanie poświęcone będzie innej tematyce, często dotąd nieznanej i tajemniczej.   Będziecie w pobliżu, a może na zakupach? Zróbcie chwilę przerwy, posłuchajcie o historii swojej małej ojczyzny. Obejrzyjcie jej namacalne świadectwa. Pytajcie, gospodarze chętnie odpowiedzą.   Zapraszamy na lekcję historii z Liegnitz.pl w Galerii Piastów. W każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17.30.
26.05.2014
Składanie wielkich, kartonowych modeli oraz konstrukcji z klocków Lego to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na dzieci w niedzielę 1 czerwca w legnickiej Galerii Piastów. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Tego dnia, już od godz.13.00  w Galerii rządzić będą dzieci. Specjalnie dla nich na terenie centrum handlowego powstanie magiczna Fabryka Zabawek. Cała galeria zapełni się wielkoformatowymi, tekturowymi modelami imponujących zamków, rakiet i lokomotyw. Będą też kartonowe domki dla lalek i pociąg. Animatorzy najpierw będą składać je wraz z dziećmi, a później pomogą w malowaniu, wyklejaniu                    i rysowaniu. Do wyboru będą różne techniki, np. malowanie farbami plakatowymi, rysowanie kredkami, wyklejanie kolaży z papierów kolorowych i resztek gazet. Przed rozpoczęciem pracy dzieciaki będą mogły poddać się charakteryzacji, czyli malowaniu twarzy. Każdy z małych artystów dostanie też małą zabawkę, którą będzie mógł udekorować  na miejscu lub w domu. Dla troszkę starszych dzieci frajdą  będzie budowanie z klocków Lego. Do zbudowania będzie m.in. „Wyprawa piratów na wyspę Wielkanocną” i „Zamek Królowej Śniegu”. Do pomocy przy budowaniu oddelegowany będzie specjalny LEGO instruktor. Ciekawym przeżyciem (zwłaszcza dla chłopców) może być również spotkanie ze znanym strongmanem, Tyberiuszem Kowalczykiem. Sportowiec wystąpi ze specjalnym pokazem i opowie, jak ważna jest zdrowa rywalizacja w sporcie. Zapraszamy wszystkie dzieci do Galerii Piastów!  
       
19.05.2014
Hiszpańska niedziela w Galerii Piastów Zapraszamy na kolejną niedzielę z atrakcyjną i lubianą kulturą obcą. Po brytyjskich i włoskich klimatach czas na gorące południe –  i Hiszpanię! Gwiazdą wydarzenia będzie Conrado Moreno. Na hiszpańską niedzielę Galeria Piastów zaprasza już 25 maja, od godz.14.00. Najbardziej oczekiwanym gościem będzie Conrado Moreno, gwiazda programu „Europa da się lubić”. Konferansjer będzie opowiadał publiczności m.in. o tym, jak żyje się w Hiszpanii i gdzie tkwi tajemnica południowej, radosnej mentalności. Na patio galerii wystąpi również Borja  Soto - śpiewak flamenco, pochodzący ze znanej cygańskiej rodziny z Sewilli. Jego charyzmatyczna osobowość i przepełnione energią i rytmem występy pozwalają poczuć się jak na prawdziwej, południowej fieście. W tajemniczy świat flamenco wprowadzi z kolei gości galerii Damian Kowaliński- pierwszy polski gitarzysta, który dostał stypendium naukowe w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli. Tam też spędził najwięcej czasu, ucząc się i grając z najlepszymi mistrzami tego gatunku. Klasyczny taniec w mistrzowskim wykonaniu zaprezentuje widzom Anna Patkiewicz, wrocławska tancerka flamenco i inicjatorka cyklu Międzynarodowych Festiwali Sztuka Łączy Pokolenia - Inspiracje Flamenco, Przenikanie Kultur. Dzięki obecności Lily Meny, pochodząca z Paragwaju artystki, będzie można zobaczyć też, jak powstaje biżuteria ręcznie robiona na wzór hiszpański i paragwajski. Zapraszamy na hiszpańską niedzielę do Galerii Piastów!       Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress