Aktualności

11.03.2015
Od Wielkanocy do Zielonych Świąt w Galerii Piastów Już w sobotę 21 marca od godziny 15:00 zapraszamy wszystkich do wspólnej świątecznej zabawy w Galerii Piastów! Zwykle Wielkanoc kojarzy się nam ze święconką, pisankami i śmigusem-dyngusem, może jeszcze wielkanocnymi babami. Jednak o innych tradycjach ludowych związanych z tym świętem, wiemy już niewiele. Większość z nas miałaby problemy z udzieleniem odpowiedzi na pytania: czym były zapusty, skąd w polskiej tradycji wielkanocnej wziął się zajączek, czym różnią się kraszanki od pisanek albo co to są rumśice? Wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę o obrzędowości związanej ze Świętami Wielkiej Nocy, ale także całego cyklu wiosennego, Legnickie Centrum Kultury i Galeria Piastów zapraszają na festyn ludyczny pn. „Od Wielkanocy do Zielonych Świąt”. Impreza odbędzie się 21 marca od godz. 15:00. W części artystycznej zaprezentują się między innymi: Zespół Górali Czadeckich „Dawidenka” z Koźlic”, Zespół Folklorystyczny „Roztoka” z Rudnej, Zespół Folklorystyczny „Niezapominajki” z Osłej, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy oraz zespól Pieśni Tańca „Legnica. Na tych, którzy chcą zgłębić sztukę pisania tradycyjnych pisanek: polskich, łemkowskich, huculskich czekają twórcy ludowi: Anna Płaskoń, Franciszek Zjawin i Maria Kieleczawa. Elżbieta Chucholska poprowadzi warsztaty wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych a Jurgen Gretschel zaprezentuje potrawy wielkanocne typowe dla kuchni niemieckiej. Całość poprowadzi etnograf, Pani Małgorzata Michalska z Katedry Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego. W ramach festynu odbędą się także warsztaty malowania pisanek dla najmłodszych i konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Zapraszamy!
11.03.2015
Już w najbliższych dniach tj. 13-15 marca 2015r. w godz. 12.00-18.00 zapraszamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Urząd Skarbowy w Legnicy. Szybki PIT to inicjatywa dzięki której dowiecie się wszystkiego o podatkach i zasadach rozliczania się ze skarbówką! Bądźcie razem z nami! Każdy, kto jeszcze nie rozliczył się z podatków, będzie miał wyjątkową okazję zrobić to pod okiem fachowców oczywiście bezpłatnie. Na znajdujących się w dużym patio Galerii Piastów stanowiskach będą czekać pracownicy Urzędu Skarbowego, a zarazem prawdziwy eksperci od rozliczania PIT-ów. Każdy zainteresowany, który będzie chciał skorzystać z pomocy proszony jest o przyniesienie kompletu dokumentów (m.in. dowód osobisty i wszystkie PIT-y za zeszły rok). Rozliczanie PIT-ów nigdy wcześniej nie było tak proste.  
20.02.2015
Już 7 marca od godziny 11:00 zapraszamy wszystkie panie do Galerii Piastów. Z okazji dnia kobiet na wszystkie panie czekają atrakcje, a także specjalnie przygotowane miasteczko medyczne pod patronatem Miedziowego Centrum Zdrowia. Finałem wydarzenia będzie koncert Roberta Janowskiego, znanego z programu „Jaka to melodia?”. Miasteczko medyczne / bezpłatne badania lekarskie - wykonywane przez pracowników Przychodni Miedziowego Centrum Zdrowia na ul. Okrzei/ konsultacje / prelekcje / prezentacje. Dodatkowo: muzyka na żywo, konkursy z nagrodami, doradcy wizerunku, darmowy makijaż, porady specjalistów i wiele więcej. Na wielki finał koncert ROBERTA JANOWSKIEGO wraz z zespołem. Od 17 lat Robert Janowski prowadzi teleturniej muzyczny "Jaka To Melodia?", który bije rekordy oglądalności w polskiej telewizji. Jest zdobywcą pięciu nagród Wiktora za osobowości telewizyjną i laureatem czterech Telekamer plebiscytu Tele Tygodnia w tym Złotej Telekamery. Autor czterech tomików poezji i prozy poetyckiej. Jednak jak mówi sam artysta, najważniejsze są dla niego jego solowe płyty i koncerty, na których może śpiewać autorskie piosenki. Zapraszamy! www.galeriapiastow.pl  
 
13.02.2015
Już w niedzielę 1 marca zapraszamy wszystkich spragnionych wiedzy i mocnych wrażeń do Planetarium w Galerii Piastów! Planetarium to przedewszystkim niezwykłe miejsce oraz unikalne narzędzie dydaktyczne wyposażone w najnowocześniejszy projektor, teleskopy i urządzenia.   Planetariumzabiera widzów w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu, odkrywa i wyjaśnia niesamowite zagadki Wszechświata. Seanse wzbogacone są grami i doświadczeniami, które pozwolą utrwalić przedstawiony uczestnikom materiał dostarczając niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Dzięki przenośnemu planetarium można z bliska zobaczyć planety, ich księżyce, odległe galaktyki, piękne mgławice oraz wiele innych ciekawych zjawisk występujących we Wszechświecie.   Dodatkowo najmłodszych uczestników zapraszamy do INTERAKTYWNEGO PLANETARIUM – jest to podróż rakietą przez układ słoneczny. W tym planetarium znajduje się symulator lotu rakietą, do którego dzieci wsiadają i lecą w niezapomnianą podróż w kosmos.   Poza częścią edukacyjną w Galerii Piastów obecni również będą animatorzy z którymi najmłodsi będą mogli malować wielkoformatowe kartonowe modele pojazdów kosmicznych.   Atrakcje będą dostępne dla klientów przez cały dzień!  
04.02.2015
Zapraszamy na Walentynkowy Weekend do Galerii Piastów. 14 lutego to profesjonalne sesje zdjęciowe dla zakochanych, gry oraz konkursy pod hasłem: pokaż nam swoją miłość! 15 lutego to to wielki finał. Koncert mega gwiazdy, zespołu LemON! W sobotę Galeria rozpoczyna działania eventowe na dużym patio od godziny 13:00 Spotkanie z romantyczną piosenką, udział w sesji zdjęciowej, a także seria konkursów skierowanych do zakochanych. Każdy z zainteresowanych będzie mógł przetestować swoją wiedzę z zakresu Walentynek, związków i uwielbianych przez wszystkich komedii romantycznych. Niedziela to wielki finał. Od godziny 15:00 na dużej scenie Galerii Piastów odbywać się będą przygotowania do koncertu zespołu LemON. Wręczenie głównych nagród w konkursach i koncert supportujący w wykonaniu Petera J. Bircha.Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress