Aktualności

15.01.2015
Już w sobotę 31 stycznia od godziny 14:00 zapraszamy wszystkich na duże patio Galerii Piastów. Na specjalnie przygotowanej scenie legnickie przedszkolaki wystąpią dla swoich babć i dziadków i jednocześnie zawalczą o cenne nagrody. Na finał ze specjalną dedykacją dla wszystkich seniorów wystąpi jeden z najstarszych działających polskich zespołów - TERCET EGZOTYCZNY.  Tego nie można przegapić! Tercet Egzotyczny to legendarny zespół wykonujący muzykę w stylu latynoamerykańskim. Wokalistką zespołu od 1963 roku jest Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Bądźcie tego wyjątkowego dnia razem z nami w Galerii Piastów i złóżcie życzenia swoim babciom i dziadkom i kibicujcie utalentowanym przedszkolakom.  Dla wszystkich zaproszonych gości i seniorów przewidziane są wygodne miejsca siedzące i dodatkowe niespodzianki!      
05.01.2015
11 stycznia zapraszamy na 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Galerii Piastów w Legnicy! Wystąpią m.in. Photony oraz Donatan i Cleo. Tym razem WOŚP zagra dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na rzecz godnej opieki medycznej seniorów. - Postanowiliśmy ponownie zainteresować się oddziałami pediatrycznymi oraz onkologicznymi, aby podtrzymać wysokie standardy opieki medycznej, które udało się, m.in. dzięki wcześniejszym zakupom WOŚP, wypracować. Nie zapominamy oczywiście o seniorach. Już po raz trzeci pochylamy się nad geriatrią, aby także i ludzie starsi mogli dochodzić do zdrowia w godnych warunkach - mówi Jurek Owsiak, dyrygent tej ogromnej, dobroczynnej orkiestry. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę dla chorych dzieci, seniorów oraz osób cierpiących na nowotwory. Gdy w tej niezwykłej orkiestrze gramy wszyscy, nawet złotówka wrzucona do puszki obraca się w miliony. Przypomnijmy, że do tej pory WOŚP przekazał na wsparcie polskiej medycyny ponad 590 milionów złotych! Dlatego zapraszamy z całego serca 11 stycznia do Galerii Piastów. 23. Finał WOŚP rozpocznie się o godz. 12.00. Wystąpią m.in.: wykonawcy Młodzieżowego Centrum Kultury, Zespół Pieśni i Tańca "Legnica", Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera", grupa taneczna BLACK TIME SYSTEM, raper BRUDNYCH ULIC PASTOR, wykonawcy Studia Artystycznego FAME, !STRUKTURA!, ZIELONY GROSZEK, WHY czy Legnickie Morsy. Na finał najpierw usłyszymy bardzo lubiane przez fanów w całej Polsce, pochodzące z Legnicy PHOTONY, a jako ostatni na scenę wyjdą DONATAN i CLEO. W przerwach między występami odbywać się będą licytacje. Wieczór zakończy o godz. 20.00 tradycyjne Światełko do Nieba. Co do licytacji - przypominamy, że w Legnickim Centrum Kultury trwa zbiórka przedmiotów, które zostaną wylicytowane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy, kto chciałby podarować Orkiestrze coś na licytację, może przynieść to do Legnickiego Centrum Kultury (wejście od ul. Chojnowskiej), do pokoju nr 126 (sekretariat) na I piętrze, w dni robocze, godz. od 9.00 do 15.00. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o przedmioty. Można „przynieść” także usługę czy udział w jakimś wydarzeniu. Wybrane dary zostaną wylicytowane ze sceny podczas finału WOŚP, pozostałe trafią na aukcje internetowe na rzecz Orkiestry. Będzie je można znaleźć na Allegro (użytkownik: "lckart"). Prosimy ofiarodawców, aby do przekazywanych darów dołączali kartki z krótkim opisem przedmiotu, usługi czy wydarzenia oraz proponowaną ceną. Zbiórka potrwa do 5 stycznia. Szczegóły udziela LCK pod nr tel.: 76 72 33 723 lub 76 72 33 700. Zapraszamy!
15.12.2014
Góralskie Święta w Galerii Piastów   Już 20 grudnia o godzinie 11.00 do legnickiej Galerii Piastów zawitają prawdziwi góralscy zbójnicy. Dodatkowo w planie koncert zespołu BRAThANKI i wiele innych góralskich atrakcji!   Najbliższa sobota na dużym patio Galerii Piastów będzie przepełniona góralskimi sekretami, zwyczajami i atrakcjami. Tego wyjątkowego dnia zapraszamy wszystkich Państwa do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w góralskich warsztatach i góralskich konkursach, żeby wspomnieć tylko o jedzeniu oscypków na czas, motanie wełny na czas, unoszenie góralskiej karkoski, czy góralskich quiz wiedzy o gwarze. Wszyscy klienci Galerii Piastów którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w konkursach otrzymają specjalne góralskie glejty bezpieczeństwa i zbójnickie gadżety. Dodatkowo pokazy tańców góralskich, kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki góralskie i wiele, wiele więcej. Na finał góralskich świąt w Galerii Piastów wystąpi kultowy zespół BRAThANKI, który rozpali publiczność do czerwoności swoim charakterystycznym połączeniem folku, popu i rocka. Zapraszamy po góralsku: JO HIPP!      
02.12.2014
Świąteczne spotkanie narodów „Dzisiaj w Betlejem” to wspólna inicjatywa Legnickiego Centrum Kultury im. H. Karlińskiego i Galerii Piastów. Przy świątecznym stole spotkają się przedstawiciele różnych narodowości i grup etnicznych, aby porozmawiać o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę do Galerii Piastów!   W spotkaniu wezmą udział Polacy przybyli na Dolny Śląsk z Kresów Wschodnich, Bukowiny i Bośni, Łemkowie, Niemcy, Ukraińcy i Romowie. Dowiemy się od nich między innymi tego czym różnią się Święta Bożego Narodzenia w tradycji kościoła wschodniego od świąt w tradycji kościoła zachodniego, czy we wszystkich domach gości na święta choinka, czym są „legnickie bomby”. Spotkanie poprowadzą znani z telewizyjnych seriali aktorzy: Stanisław Kazimierz Górka i Aurelia Sobczak oraz etnograf - kustosz Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu - Dorota Jasnowska. Rozmowy przy świątecznym stole uświetnią prezentacje grup kolędniczych „Goliszowianie” z Goliszowa, „Kalinki” z Rokitek, „Chrośliczanie” z Chroślic, „Jaczowiacy” z Jaczowa, „Roztoka” z Rudnej, grupy kolędnicze Domu Kultury „Jowisz” z Gaworzyc i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 Legnicy. Fragment widowiska „Fedory” zaprezentuje Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” zaś Zespół Pieśni i Tańca „Legnica” pokaże tradycyjne „Herody” i „Jasełka”. Spotkanie odbędzie się w Galerii Piastów, w niedzielę 14 grudnia, początek godz. 15.00.
21.11.2014
Pokazy słynnego iluzjonisty, spotkania z wróżką, lanie wosku oraz masa konkursów i zabaw czeka na klientów legnickiej Galerii Piastów, którzy przyjdą do centrum handlowego w andrzejkowy wieczór. Ostatnia niedziela listopada, czyli magiczne Andrzejki, będą w Galerii Piastów dniem pełnym tradycyjnych zabaw i konkursów. Już od godz.14.00 na klientów centrum będą czekać wróżki i wróżowie, którzy – bardziej lub mniej serio – zajrzą w przyszłość i opowiedzą o niej zainteresowanym. Będzie też tradycyjne lanie wosku przez klucz i odczytywanie przyszłości z kształtu jego cienia. Na jednym ze andrzejkowych stoisk na gości galerii będzie czekał Tajemniczy Pan z przepiękną, żywą papugą przepowiadającą przyszłość. Papuga po symbolicznej opłacie leci do pudełka z wróżbami (karteczkami) i dzióbkiem losuje jedną przepowiednię. Najmłodszych zachwyci też stanowisko z bajkowymi wróżkami. Za sprawą różdżki i po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia dzieci będą mogły wyczarować w pustej szkatule pełno karteczek z wróżbami. Z jednej z nich dowie się, jaki zawód może wykonywać w przyszłości. Będzie można też szansa sprawdzenia, jakie imię (damskie lub męskie) zawróci nam kiedyś w głowie. Wystarczy przebić szpilką ogromne serce z tysiącami imion i odczytać wróżbę. Dużo radości i zabawy czeka też dzieci na specjalnych warsztatach. Animatorzy pokażą na nich, na czym polega iluzja i jak robi się niektóre sztuczki. Każdy z adeptów warsztatów będzie w stanie po krótkim czasie za pomocą prostych trików wprawić w osłupienie wszystkich dorosłych. Największą atrakcją tego dnia będzie natomiast magiczny pokaz słynnego polskiego iluzjonisty, Marcina Muszyńskiego. Rozpocznie się o 16.30 i potrwa 1,5 godz. Warto to zobaczyć! Marcin Muszyński to artysta z ogromnym doświadczeniem scenicznym, tworzący wyjątkowe pokazy magii najwyższej klasy. Iluzje, jakimi podbił serca publiczności to m.in. lewitacja fortepianu wraz z pianistą i przecinanie człowieka na dwie części. W Galerii Piastów Marcin zaprezentuje m.in. lewitację modelki (koronowanej Miss) oraz przecięcie na pół iluzjonisty, którego nogi odjadą same na rowerze. I jeszcze jedna atrakcja: przez całe popołudnie w galerii będzie też lewitująca wiedźma, z którą będzie można wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Zapraszamy w andrzejkowy wieczór do Galerii Piastów!  Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress