Aktualności

09.12.2015
Już 19 i 20 grudnia Galeria Piastów w Legnicy zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego słuchania i śpiewania najbardziej znanych utworów adwentowych i świątecznych. Gościem specjalnym będzie wokalistka  zespołu Hello My Sunshine, półfinaliści „Must Be The Music” Tym wydarzeniem legnicka galeria chce nie tylko pielęgnować piękną polską tradycję, ale także zaprezentować młodych mieszkańców ziemi legnickiej, którzy uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach organizowanych w Młodzieżowym Centrum Kultury. Wydarzenie na terenie Galerii Piastów potrwa dwa dnia. 19 i 20 grudnia koncerty rozpoczną się o każdej pełnej godzinie między 13:00 a 18:00 w patio. W sobotę usłyszymy zespół gospel Wings w towarzystwie solistów z Młodzieżowego Domu Kultury w Legnicy. Goście specjalnym będzie chorzowski chór gospel „Z miłości” – który słynie z łączenia chóralistyki, nietypowych aranżacji i niezwykłego przekazu artystycznego. Z kolei w niedzielę zaprezentuje się m.in. Bogna Jurewicz, wokalistka Hello My Sunshine w towarzystwie doborowych muzyków. Hello My Sunshine to zespół, który szersza publiczność poznała dzięki programowi „Must Be The Music” w Telewizji Polsat i znany jest z olbrzymiej dawki pozytywnej energii przekazywanej w muzyce. Nie zabraknie występów uczniów ze szkoły muzycznej Yamaha oraz Studia Artystycznego Fame. Kogo wysłuchamy w Galerii Piastów? Sobota 13.00 -13:30 - Chór Gospel “Z miłości” 14.00 - 14.30 - Zespół Gospel Wings oraz soliści 15.00 - 15:30 - Chór Gospel “Z miłości” 16.00 - 16.30 - Wokaliści z Młodzieżowego Centrum Kultury 17.00 - 17:30 -  Chór Gospel “Z miłości” Niedziela 13.00 - 13.30 - Bogna Jurewicz z zespołu Hello My Sunshine 14.00 - 14.30 - Yamaha Szkoła Muzyczna Legnica 15.00 - 15.30 - Bogna Jurewicz z zespołu Hello My Sunshine 16.00 - 16.45 - Studio Artystyczne FAME 17.00 - 17.30 - Bogna Jurewicz z zespołu Hello My Sunshine
25.11.2015
Od 4 do 6 grudnia zapraszamy wszystkich serdecznie do dużego patio Galerii Piastów na wyjątkowy mikołajkowy weekend. Warsztaty filmu animowanego, zabawy z dziećmi, roztańczone elfy oraz wizyta Świętego Mikołaja to tylko część przygotowanych atrakcji!   Działania każdego dnia rozpoczynają się o godzinie 13:00. Piątek to rozpoczęcie warsztatów filmowych przygotowanych we współpracy z Legnickim Centrum Kultury. Dzieci samodzielnie lub pod okiem instruktorów przygotują filmy animowane dla Świętego Mikołaja. W sobotę dodatkowo w Galerii pojawią się świąteczne Elfy które wraz z chętnymi przygotują Galerię Piastów do właściwych obchodów Mikołajkowych. W niedzielę 6 grudnia zjawi się w Galerii Mikołaj – we własnej osobie - wraz ze Śnieżynką i grupą roztańczonych elfów! Nie możecie tego przegapić!
25.11.2015
Już w najbliższy weekend 28 i 29 listopada 2015 roku po raz pierwszy w Parku Rozrywki Play City w Galerii Piastów w Legnicy odbędzie się spotkanie z książką realizowane w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Czytaj dzieciom, bo warto”.   Podczas eventu animatorzy Grupy Artystycznej Fifik i Pepe oraz Przyjaciele zaproszą uczestników nie tylko do wspólnej lektury, ale również do wspaniałej zabawy. Organizatorzy przygotowali dla dzieci takie atrakcje jak modelowanie baloników, malowanie twarzy, wielkie klocki, fotostandy, dmuchaniec, gry i zabawy z książkowymi nagrodami.   „To będzie weekend pełen książkowych opowieści. Mam nadzieje, że mieszkańcy Legnicy aktywnie wezmą udział w czytaniu. Podczas eventu zostaną zaprezentowane znane i lubiane bajkowe opowieści i legendy. Nie zabraknie także propozycji nowych, niedawno wydanych książek.”-Zachęca do aktywnego udziału w kampanii rzecznik prasowy „Czytaj dzieciom, bo warto” Malwina Turek.   Akcja cieszy się bardzo dużą popularnością wśród dzieci, rodziców i pedagogów, którzy chętnie włączają się do wspólnego czytania. Grupa Artystyczna Fifik i Pepe w ramach kampanii odwiedziła w I Edycji 13 miast w Polsce, w II Edycji 18 miast w Polsce (z czego w Rumii na pomorzu odbyły się, aż dwa dwudniowe eventy).   „Czytaj dzieciom, bo warto” to ogólnopolska akcja propagująca idee czytania książek dzieciom. Pomysłodawcy akcji dużą uwagę zwracają na pozytywne strony czytania dzieciom książek takie jak: rozwój umiejętności językowych i komunikacyjnych, pobudzenie wyobraźni oraz dobry wpływ  na więzi rodzinne.   Zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do bajkowego świata.  
20.11.2015
Koncert charytatywny na rzecz 20-letniej Karoliny Ceglarskiej oraz inauguracja oświetlenia świątecznego. Zagrają: Gabriel Fleszar i przyjaciele! Gościnnie zespół: Omni mOdO (Poznań)    Zbierane fundusze potrzebne są na leczenie chorej na nowotwór Karoliny. Nie bądź obojętny! 11:00 Otwarta zbiórka pieniędzy 14:30 Aukcje i rozpoczęcie koncertów charytatywnych 19:00 Inauguracja oświetlenia świątecznego   29.11.2015 Duże Patio Galerii Piastów.   Patronat: Fundacja United Way  
12.11.2015
Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży zapraszają na szczególne wydarzenie, które odbędzie się w sobotę 14 listopada o godz. 12.00 w legnickiej Galerii Piastów. Gimnazjaliści, licealiści, studenci oraz wszyscy Legniczanie będą mieli możliwość wzięcia udziału w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, który poprowadzony zostanie przez profesjonalnych ratowników medycznych. Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne i umożliwia uzyskanie oficjalnego certyfikatu. Podczas wydarzenia będzie można kupić gadżety związane z ŚDM, które odbędą się w lipcu 2016 r. w Krakowie. Całość zostanie zwieńczona zaprezentowaniem przez wolontariuszy charakterystycznych tańców integracyjnych. Wspólnie z nimi będzie możną zatańczyć  np. belgijkę, skrzypka czy kowboja. Celem spotkania jest zarówno nauka pierwszej pomocy, będącej bardzo potrzebna umiejętnością podczas imprez masowych, jak również promocja wielkiego festiwalu młodzieży, który przyciągnie do Polski wielu młodych ludzi z całego świata. Szacuje się, ze tylko do Legnicy na tzw. dni w diecezjach, trwające od 20 do 25 lipca i będące etapem poprzedzającym wyjazd do Krakowa, przyjedzie ok. 1500 pielgrzymów. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w pomoc logistyczną, prace dla młodzieżowego wolontariatu lub po prostu spędzić ciekawie czas. Akcja kończy się o godz. 15.00. Dołącz do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/172335596445666/174025552943337/   Dodatkowo tego dnia w godzinach 11.00-18.00, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy będzie wykonywał na terenie Galerii Piastów, bezpłatne badania medyczne: pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar stężenia cukru we krwii, badanie tarczycy TSH i badanie prostaty PSA. Ilość badań ograniczona.  Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress