Aktualności

05.05.2015
Pokazy i warsztaty kulinarne, spotkania z gwiazdami programu "Master Chef" oraz konkursy dla dzieci i dorosłych - takie atrakcje czekają na klientów legnickiej galerii w niedzielę, 17 maja. Ta majowa niedziela będzie prawdziwym świętem kulinariów. Z tej okazji zapraszamy wszystkich, którzy lubią i potrafią gotować, a także osoby, które chciałyby się tego nauczyć, na spotkanie z gwiazdami programu Master Chef. Galerię Piastów odwiedzi Charles Daigneault, uczestnik drugiej edycji programu i  Beata Śniechowska, zwyciężczyni drugiej edycji Master Chefa. Utalentowani kucharze poprowadzą warsztaty i pokazy kulinarne, uczące przygotowywania wysmakowanych dań (przystawka, danie główne, deser). Nie zabraknie także atrakcji w postaci Kulinarium, czyli warsztatów dla dzieci. - Zrobimy m.in. kulinarną  wycieczkę do Włoch i zrobimy  z dzieciakami świeży makaron w kilku formach i kolorach z sosem, serem, bazylią. Kolejną odsłoną będzie kuchnia wiosenna, przygotujemy wspólnie wiosenną sałatkę, małe szaszłyki warzywne, a na koniec coś słodkiego. Na czas zabawy dzieci dostaną fartuchy oraz czapki, które zabiorą na pamiątkę – Krzysztof Paruzel, organizator kulinarnych warsztatów. Dla klientów galerii przygotowano również konkursy (dla dzieci i dorosłych) oraz nieustanne degustacje przygotowywanych potraw. - Gotowanie jest teraz w modzie i bardzo cieszę się, że możemy rozwijać tę pasję razem z naszymi gośćmi - dodaje Elżbieta Sobolewska, Dyrektor Galerii Piastów. Na kulinarną niedzielę zapraszamy w godz.12.00-18.00.
15.04.2015
Rozlicz PIT w Galerii Piastów Już w najbliższą sobotę i niedzielę od godziny 10:00 do 18:00 zapraszamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Urząd Skarbowy w Legnicy. Szybki PIT to inicjatywa dzięki której dowiecie się wszystkiego o podatkach i zasadach rozliczania się ze skarbówką! Bądźcie razem z nami! Każdy, kto jeszcze nie rozliczył się z podatków, będzie miał wyjątkową okazję zrobić to pod okiem fachowców. Na znajdujących się w dużym patio Galerii Piastów stanowiskach będą czekać pracownicy Urzędu Skarbowego, a zarazem prawdziwy eksperci od rozliczania PITów. Każdy zainteresowany, który będzie chciał skorzystać z pomocy proszony jest o przyniesienie kompletu dokumentów (m.in. dowód osobisty i wszystkie PIT-y za zeszły rok). Rozliczanie PITów nigdy wcześniej nie było tak proste.  
14.04.2015
Już w niedzielę 26 kwietnia od godziny 14:30 zapraszamy wszystkich do Galerii Piastów na najbardziej zwariowane wydarzenie sezonu! Zagrają dla Państwa: zespół EFFECT, Tomasz Niecik, oraz zespół AFTER PARTY! Jeden dzień, trzy koncerty! Konkursy, zabawa i goście specjalni! Na scenie pojawią się: Zespół EFFECT, który szturmem zdobył listy przebojów utworem „Uciekam dziś od żony”, a także Tomasz Niecik i jego „Cztery osiemnastki”. Na finał zagra zespół AFTER PARTY, który ma „Motyle w brzuchu”. To nie wszystko! Disco Polo w Galerii Piastów to również seria konkursów z nagrodami i goście specjalni, który zagwarantują, że będzie to najbardziej zwariowana impreza sezonu! Przygotujcie się na dawkę czystej energii i szaloną zabawę! Niedziela 26 kwietnia start godzina 14:30! www.galeriapiastow.pl  
10.04.2015
Firma OCHNIK na szczycie rankingu „Najlepsze Miejsca Pracy 2015”   26 marca Instytut Great Place to Work® po raz siódmy ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce. Na najwyższym stopniu podium po raz pierwszy w historii konkursu znalazło się polskie przedsiębiorstwo. To zaszczytne miejsce przypadło firmie OCHNIK wyróżnionej w kategorii firm zatrudniających do 500 osób. Ranking GPTW® powstaje w oparciu o badanie poziomu satysfakcji osób zatrudnionych w firmach aspirujących do miana „wspaniałego miejsca pracy”. OCHNIK zawdzięcza to szczególne wyróżnienie pracownikom, którzy bardzo wysoko ocenili swoje miejsce pracy. – Nagroda, którą zdobyliśmy, jest zasługą wszystkich pracowników OCHNIKA. To oni tworzą wyjątkową atmosferę naszego miejsca pracy i są wielkim wsparciem dla siebie nawzajem. Jestem dumny, że pracuję z najlepszymi – mówi członek Zarządu OCHNIK Sp. z o.o. Marcin Ochnik.   Firma OCHNIK już pięciokrotnie brała udział w konkursie Instytutu GPTW®  – dotychczas najwyższą osiągniętą pozycją było 9. miejsce w rankingu.   *** OCHNIK to polska firma z ponad 25-letnią tradycją posiadająca sieć 80 Salonów Firmowych zlokalizowanych w najbardziej prestiżowych Centrach Handlowych w Polsce. OCHNIK prowadzi sprzedaż także za pośrednictwem Internetu (www.sklep.ochnik.com) oraz Działu Sprzedaży B2B oferującego produkty klientom korporacyjnym oraz instytucjonalnym. OCHNIK to również ceniony pracodawca. W 2015 roku został liderem rankingu „Najlepsze Miejsca Pracy” przygotowywanego w oparciu o badanie prowadzone przez Instytut Great Place to Work®.
30.03.2015
Przyjdź do Galerii Piastów i spotkaj się z rycerzami. To będzie prawdziwie historyczny weekend. Już 12 kwietnia klienci galerii będą mogli przenieść się w czasy średniowiecznych walk i tańców. A wszystko po to, by upamiętnić rocznicę bitwy pod Legnicą i poznać tajemnice wieków średnich. Bitwa pod Legnicą rozegrała się 9 kwietnia 1241 i była jednym  z najważniejszych rycerskich starć w polskiej historii. W sobotę, 11 kwietnia, w patio Galerii Piastów zostanie otwarta tygodniowa wystawa ze sprzętem rodem z zamierzchłych czasów. W historycznym, dwumasztowym namiocie będzie można zobaczyć prastare łóżko, drewniane i wiklinowe skrzynie, stoły, ławki i inne  przedmioty codziennego użytku z dawnych czasów. Na stanowisku z rycerskim uzbrojeniem będzie można obejrzeć i przymierzyć hełmy, tarcze, kolczugi i inne elementy zbroi i wyposażenia. W takim ekwipunku będzie można sfotografować się na tle scenografii ze średniowiecznym zamkiem w tle. Na wydzielonym placu w ciągu dnia będą też trwały walki na bezpieczne miecze. Tego dnia w Galerii Piastów nie zabraknie również i innych stanowisk, pokazujących codzienność  średniowiecza. Na stanowisku garncarskim przy pomocy rzemieślników będziemy mogli zobaczyć, jak  dawniej wyrabiano naczynia. Będzie też okazja zobaczenia, jak powstawały materiały, m.in. na krośnie pionowym oraz jak wybijano monety czy czerpano papier. Ludzie o mocnych nerwach z pewnością pójdą zobaczyć stanowisko kata oraz przeróżne narzędzia tortur, które jeszcze kilkaset lat temu były w powszechnym użyciu. Miłośnicy rycerstwa będą tego dnia zachwyceni, ponieważ na terenie galerii zostaną rozegrane inscenizacje dwóch walk zbrojnych. Dzieci natomiast na pewno zainteresują dawne tańce, stroje i animatorzy, którzy będą uczyć najmłodszych fechtunku lub np. karmienia smoków. Zapraszamy do Galerii Piastów w niedzielę, 12 kwietnia. Początek rycerskiej niedzieli o godz. 13.00        Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress