Aktualności

16.06.2016
Już 24 czerwca – w ostatni dzień roku szkolnego – Galeria Piastów zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy zapracowali na czerwony pasek na świadectwie, po odbiór drobnych upominków. - W zeszłym roku akcja cieszyła się ogromnym zainteresowanie wśród uczniów. Miło nam,  że możemy zorganizować ją ponownie – mówi dyrektorka CH Galeria Piastów Elżbieta Sobolewska. - We współpracy z kawiarnią Choice i restauracją Efez przygotowaliśmy specjalne pakiety które będą do odbioru w dużym patio Galerii po okazaniu świadectwa z czerwonym paskiem. Tak samo jak w zeszłym roku mamy 150 takich wyjątkowych pakietów. Zapraszamy! Uwaga! Ilość prezentów ograniczona! Start godzina 12:00 / Duże patio Galerii Piastów  
07.06.2016
Już w niedzielę 12 czerwca o godzinie 13:00 w Galerii Piastów odbędzie się pierwszy otwarty test z wiedzy o historii miasta. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości tysiąca złotych. Test został podzielony na sześć bloków tematycznych po 15 pytań w każdym (łącznie 90 pytań). Każdy z bloków rozplanowany jest czasowo na 15 minut, a po nim 10 minut przerwy na sprawdzenie. W tym czasie odbędą się dodatkowe konkursy oraz występy artystów ze szkoły FameART. Swoje wiadomości na temat Legnicy może sprawdzić każdy kto czuje się na siłach. Wystarczy pojawić się w Galerii Piastów. O godzinie 13:00. Zwycięzcą „Wielkiego Testu Historycznego” będzie uczestnik, który zdobędzie największą ilość punktów we wszystkich blokach tematycznych. Test przygotowany został przez portal Liegnitz.pl. Poprowadzą go Bartłomiej Rodak oraz Marcin Makuch - autor książki „Sekrety Legnicy”.  
12.05.2016
Już w niedzielę 22 maja od godziny 14:30 zapraszamy wszystkich Państwa do Galerii Piastów! Z okazji Dnia Matki organizatorzy przygotowali dla Państwa masę atrakcji, a niedzielną gwiazdą spotkania będzie Jacek Stachursky i jego Stachursky Dance Project!   Zbliżający się Dzień Matki to czas refleksji, ale również czas dobrej zabawy! Właśnie z tego założenia wyszli przedstawiciele Galerii Piastów zapraszając do Legnicy Jacka Stachurskyego! W programie: konkursy multimedialne, specjalny program muzyczny, występy przedszkolaków dla swoich mam, a na finał: Stachursky Dance Project!   Jacek Stachursky w dotychczasowej karierze wydał 9 płyt, które odniosły komercyjny sukces. Każda jego kolejna płyta to ogromna dawka przebojowej muzyki z ogromnym bagażem osobistych przeżyć. Artysta ma na swoim koncie takie przeboje jak: „Z każdym twym oddechem”, „Zostańmy razem, „Typ niepokorny” i wiele więcej.   Zapraszamy do Galerii Piastów na muzyczną podróż po największych hitach Stachursky’ego.   22 maja / NIEDZIELA / start 14:30  
09.05.2016
Twoje dzieci uwielbiają balony? Jeśli tak, w ostatni weekend maja legnicka Galeria Piastów będzie dla nich prawdziwym rajem. Specjalnie dla najmłodszych staną tam balonowe figury postaci z bajek. A to nie koniec niespodzianek 29 maja będzie balonowym świętem. Atrakcje z nimi związane zaczną się w Galerii Piastów już od godz.12.00. Na 13.00, 15.00 i 17.00 zaplanowano warsztaty balonowe z animatorami. – Będzie można się na nich nauczyć skręcania podłużnych baloników w konkretne figurki: zwierzęta, kwiatki czy miecze. Przez cały czas będą też trwały konkursy dotyczące znanych postaci z najpopularniejszych bajek – mówi Przemek Corso, specjalista ds. marketingu w Galerii Piastów. A postaci będzie sporo. Dzieci ucieszy na pewno dwumetrowa Myszka Miki, figury Smerfów, Czarodzieja czy Lorda Wadera. Nie zabraknie też bohaterów kinowych bajek, takich jak Sponge Bob czy Scooby Doo, a także postacie z kultowego filmu „Samoloty”: Złomek i Zygzak McQueen.  Warto spróbować swoich sił w konkursach, bo główną nagrodą będzie wycieczka dla całej rodziny do Energylandii.  
05.05.2016
Już 6 maja w 36 kinach sieci Helios w całej Polsce, noc jednego z najważniejszych bohaterów drużyny Avengers – Kapitana Ameryka! Zagramy wszystkie trzy części serii, rozpoczynając od „Pierwszego starcia” przez „Zimowego żołnierza”, aż po premierową „Wojnę bohaterów”. Czeka nas niezwykła przygoda pełna świetnego humoru, oszałamiających efektów specjalnych i emocji jakich dostarczyć może tylko ekipa Avengers. Jesteśmy przekonani, że taka dawka szalonej akcji nie pozwoli Wam zasnąć jeszcze długo po powrocie do domu. Do każdego biletu w kasie kina dołączony będzie kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju w kubku (Pepsi, Mirinda, 7up, Ice Tea) sprzedawanego w barze kina Helios. Kupon jest ważny tylko w czasie maratonu. Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej. Zapraszamy!Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress