Aktualności

12.05.2016
Już w niedzielę 22 maja od godziny 14:30 zapraszamy wszystkich Państwa do Galerii Piastów! Z okazji Dnia Matki organizatorzy przygotowali dla Państwa masę atrakcji, a niedzielną gwiazdą spotkania będzie Jacek Stachursky i jego Stachursky Dance Project!   Zbliżający się Dzień Matki to czas refleksji, ale również czas dobrej zabawy! Właśnie z tego założenia wyszli przedstawiciele Galerii Piastów zapraszając do Legnicy Jacka Stachurskyego! W programie: konkursy multimedialne, specjalny program muzyczny, występy przedszkolaków dla swoich mam, a na finał: Stachursky Dance Project!   Jacek Stachursky w dotychczasowej karierze wydał 9 płyt, które odniosły komercyjny sukces. Każda jego kolejna płyta to ogromna dawka przebojowej muzyki z ogromnym bagażem osobistych przeżyć. Artysta ma na swoim koncie takie przeboje jak: „Z każdym twym oddechem”, „Zostańmy razem, „Typ niepokorny” i wiele więcej.   Zapraszamy do Galerii Piastów na muzyczną podróż po największych hitach Stachursky’ego.   22 maja / NIEDZIELA / start 14:30  
09.05.2016
Twoje dzieci uwielbiają balony? Jeśli tak, w ostatni weekend maja legnicka Galeria Piastów będzie dla nich prawdziwym rajem. Specjalnie dla najmłodszych staną tam balonowe figury postaci z bajek. A to nie koniec niespodzianek 29 maja będzie balonowym świętem. Atrakcje z nimi związane zaczną się w Galerii Piastów już od godz.12.00. Na 13.00, 15.00 i 17.00 zaplanowano warsztaty balonowe z animatorami. – Będzie można się na nich nauczyć skręcania podłużnych baloników w konkretne figurki: zwierzęta, kwiatki czy miecze. Przez cały czas będą też trwały konkursy dotyczące znanych postaci z najpopularniejszych bajek – mówi Przemek Corso, specjalista ds. marketingu w Galerii Piastów. A postaci będzie sporo. Dzieci ucieszy na pewno dwumetrowa Myszka Miki, figury Smerfów, Czarodzieja czy Lorda Wadera. Nie zabraknie też bohaterów kinowych bajek, takich jak Sponge Bob czy Scooby Doo, a także postacie z kultowego filmu „Samoloty”: Złomek i Zygzak McQueen.  Warto spróbować swoich sił w konkursach, bo główną nagrodą będzie wycieczka dla całej rodziny do Energylandii.  
05.05.2016
Już 6 maja w 36 kinach sieci Helios w całej Polsce, noc jednego z najważniejszych bohaterów drużyny Avengers – Kapitana Ameryka! Zagramy wszystkie trzy części serii, rozpoczynając od „Pierwszego starcia” przez „Zimowego żołnierza”, aż po premierową „Wojnę bohaterów”. Czeka nas niezwykła przygoda pełna świetnego humoru, oszałamiających efektów specjalnych i emocji jakich dostarczyć może tylko ekipa Avengers. Jesteśmy przekonani, że taka dawka szalonej akcji nie pozwoli Wam zasnąć jeszcze długo po powrocie do domu. Do każdego biletu w kasie kina dołączony będzie kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju w kubku (Pepsi, Mirinda, 7up, Ice Tea) sprzedawanego w barze kina Helios. Kupon jest ważny tylko w czasie maratonu. Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej. Zapraszamy!
29.04.2016
Już w niedzielę 8 maja o godzinie 14:00 zapraszamy wszystkich Państwa do Galerii Piastów do wzięcia udziału w specjalnej akcji przygotowanej we współpracy z Teatrem Avatar. Kampania CYRK BEZ ZWIERZĄT ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na życie niewinnych zwierząt więzionych dla rozrywki człowieka oraz doprowadzenie do prawnego zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach na terenie Polski. Celem kampanii jest również edukacja, zwłaszcza dzieci i młodzieży, do których cyrki kierują swoją reklamę. Należy pokazywać młodym odbiorcom prawdziwe oblicze tej nieetycznej ‘rozrywki’ oraz edukować o potrzebach, uczuciach, inteligencji i życiu zwierząt. W legnickiej Galerii Piastów będziecie Państwo mogli na własne oczy zobaczyć występ przygotowany przez profesjonalnych akrobatów i tancerzy, a także współpracujące z nimi grupy dziecięce. Całość wydarzenia zwieńczy spektakl „Prawo Dżungli”.   Nie możecie tego przegapić!  
13.04.2016
Już 24 kwietnia zapraszamy wszystkich Państwa na pierwszy Festiwal Piosenki Filmowej którego finał odbędzie się o godzinie 14:00 w legnickiej Galerii Piastów. Do udziału w imprezie zakwalifikowało się 25 osób z regionu. Będą one miały za zadanie zaprezentować swoje wersje znanych muzycznych hitów znanych ze srebrnego ekranu. Łączna pula nagród dla uczestników to 2000 PLN   Podczas Festiwalu po Galerii Piastów przechadzać się będą animatorzy z Teatru "CAMEO", działającym w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy, z którymi będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dodatkowo oprócz finalistów na scenie pojawi się tajemnicze wokalne trio, oraz młoda zdolna wokalistka ze Studia Artystycznego Fame -Matylda Czinar, a także śpiewaczka operowa Magdalena Marchewka.   Dla widzów przewidziano liczne konkursy i quizy dotyczące wiedzy filmowej.   WSTĘP BEZPŁATNY   Dodatkowe informacje: JURORZY: SŁAWOMIR SZUDROWICZ – muzyk, aranżer, kompozytor, autor muzyki oraz współzałożyciel zespołów: AMELIA, KTO TO, CENTRUM UŚMIECHU, SZU SZU SZU, PHOTONY. Autor muzyki do filmu "PRAWDZIWA HISTORIA KOTA W BUTACH" MICHALINA MARUNIAK – sama mówi o sobie, że "mieszka na wsi" :D Wokalistka, przez 6 lat brała udział w trasie LATA Z RADIEM i CENTRUM UŚMIECHU jako Jagódka. Jej utwór "DO CHLEBA KMINEK" znalazł się na 1. miejscu Niezależnej Listy Radia "Wiktoria". Kobiecy pierwiastek w zespole PHOTONY. Najbliższy jej sercu jest projekt muzyczny KMINEK . ANNA CZERSKA – absolwentka Akademi Muzycznej w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim. Współpracowała  z Teatrem Wielkim w Łodzi, brała udział w Europejskim Tourne "Gala Weber". Producentka muzyczna, współpracuje z Tomkiem Lubertem . Jest długoletnim i doświadczonym pedagogiem oraz wychowawcą wielu wokalistów, zdobywców czołowych miejsc na konkursach i festiwalach wokalnych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim , jej wychowankowie kontynuują naukę śpiewu na wyższych uczelniach muzycznych.   PROWADZĄCY FESTIWAL: NIKOLA TOMKÓW – uczennica V L.O. w Legnicy, laureatka konkursów: TEATR JEDNEGO AKTORA, PRZEGLĄD FORM TEATRALNYCH "MELPOMENA", zdobyła liczne wtróżnienia oraz nagrody na Okręgowych Konkursach Recytatorskich. W ten piątek 15.04. można ją zobaczyć w roli Tytanii w spektaklu "SEN NOCY LETNIEJ" – scena w Młodziezowym Centrum Kultury w Legnicy.   JAREK ZASOBNIAK – nauczyciel, organizator eventów dla dzieci i młodzieży, animator kultury, selekcjoner muzyczny z Zielonej Góry, który powrócił na ziemie odzyskane.  Copyrights © 2013 Galeria Piastów - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress